Samsung, Siri’nin geliştiricisi Viv Labs’ı satın aldı

Samsung Siri’nin geliştiricisi olan Viv Labs’ı satın aldı. Firma bu atağının ardından kişisel asistanlı akıllı telefonları ile karşımıza çıkacak.

Samsung gelişmek ve her zaman en iyi teknolojiyi vermek için elinden gelenin fazlasını yapmaya devam ediyor. Bu konuda birçok çalışma gerçekleştiren Samsung dev bir adım attı. Firmanın Siri’nin geliştiricisi olan firmayı satın aldığı öğrenildi.

Samsung’un satın aldığı yapay zeka platformu olan Viv Labs’ı satın alarak ürettiği her türlü elektronik cihazda yenilikler yapmayı planladığı gelen bilgiler arasında yer aldı. Samsung, bu yeni anlaşma ile birlikte Galaxy serisi akıllı telefonlarında kullanılmak üzere Viv platformu hazırlatacak. Bunun yanı sıra evlerde kullanılan Samsung marka ev aletlerinde ve giyilebilir Samsung cihazlarında ses asistanı hizmetinde de oldukça başarılı işler çıkarmaya hazırlanıyor.

Samsung Siri’ye Rakip Olacak

Samsung,  akıllı telefonlarda kullanılan kişisel asistanlar arasında fark atan Siri’nin geliştiricisini satın alarak Siri, Cortana ve Google Asistan’a rakip olmaya hazırlanıyor. Siri’nin geliştiricilerinin kurduğu şirketi satın alan Samsung, bundan sonra oldukça farklı akıllı telefonlarla karşımıza çıkacağa benziyor.

Viv Labs’ın hazırlayacağı kişisel asistan ilk olarak Galaxy S8 ile karşımıza çıkacak. Kişisel asistanın nasıl bir tepki alacağı ise şimdiden merak edilmeye başladı.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı