Samsung Türkiye’de Hastane ve Okul Yapacak!

Samsung dünya çapında gerçekleştirdiği faaliyetlere Türkiye’yi de ekledi. Marka Suruç’ta hastane ve okul yapmaya hazırlanıyor.

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung, dünya genelinde faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Gerçekleştirdiği projeler ile büyük beğeni toplayan Samsung’un yeni hedefi Türkiye oldu. Markanın Gaziantep’te bir hastane ve okul açmaya hazırlandığı öğrenildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Samsung, gerçekleştirilecek olan projenin Türkiye için büyük önem taşıdığının altı çizilirken sözü geçen hastane ve okulun Gaziantep’in Suruç ilçesinde olacağı ifade edildi.

İtalya ve Türkiye Ortaklığı Devam Ediyor

Samsung, gerçekleştirilen projenin Türkiye ve İtalya ortaklığında gerçekleştirileceğini belirtirken, Samsung Hastanesinin 900 yatak kapasiteli olurken okulun ise 4000 öğrenci kapasiteli olacağını ifade etti.

Firma Suruç’ta hem hastane hem de okul yönünden büyük ihtiyacın olduğunu belirlediklerini ve bu nedenle orayı seçtiklerini söyledi. Samsung’un sponsor olacağı okul ve hastane ilçeye büyük katkı sağlayacak.

Samsung’tan gelen diğer bilgilere göre 6 sağlık merkezinin daha yapılmasına karar verildiği ancak bunların kademeli olarak gerçekleştirilmesine karar verildi. Bu projeler kapsamında Samsung ve Türkiye’nin birlikte çok iş yapacağı belli oluyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı