Samsung ve Qualcomm, Snapdragon 830 işlemcisini ortak üretecek

Samsung yeni çıkacak akıllı telefonu Galaxy S8’de Qualcomm ile birlikte bir işlemci üretmeye hazırlanıyor. Bu işlemciyi Samsung’un kendisinin çıkaracağı yeni model takip edecek.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, gelişimine devam ediyor. Sürekli olarak yeni bir akıllı telefon ile piyasada yerini korumaya devam eden Samsung, son amiral gemisi Galaxy S8 için çalışmalarına devam ediyor. Yeni telefonun çıkış tarihinin gelecek yıl Şubat ayından önce olmayacağı bilgileri gelirken, telefonun özellikleri hakkında dedikodular da bir türlü kesilmiyor.

Samsung’un bu son amiral gemisi hakkında gelen haberlerde ise kullanıcıları şaşırtacak bir gelişme dikkatleri çekti. Gelen iddialara göre Samsung bu yeni telefonunda Qualcomm Snapdragon 830 işlemcisini de kullanmayı düşünüyor.

Qualcomm Snapdragon 830 İşlemcili Galaxy S8

Samsung’un yeni telefonu için Qualcomm ile anlaşma imzaladığı ve Galaxy S8’de FoPLP adı verilen bir teknolojiden yararlanılacağı öğrenildi. Sözü geçen işlemcinin üretiminde bizzat Samsung’un da bulunacağı ve iki şirketin ortak bir işlemci üreteceği ifade edildi.

Samsung’un işlemci üretim sektöründe de kendisine hatırı sayılı bir yer bulmaya çalıştığı ve Qualcomm ile ortak üretim dışında Samsung’un tamamen kendisine ait Exynos 8895 isimli bir işlemci üreteceği gelen bilgiler arasında. Üretilen iki işlemcinin özellikleri ise aynı olacak gibi görünüyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı