Samsung yeni model işlemcisi Exynos 7570’i duyurdu!

Akıllı telefon devi Samsung, teknolojinin her alanında ilgili olmasıyla beraber Exynos işlemci üretiminde başarılı adımlarla bir yeni model olan Exynos 7570 duyurdu!

Samsung markası, çeşitli teknolojik cihazların üretiminde önemli işler yapmayı başarırken, ayrıca bu cihazlarda kullandığı ürünlerin üretimlerini de yaparak kendi içinde yeni bir piyasa oluşturmayı ihmal etmiyor. Cihazlarında kullandığı işlemciler son zamanlarda kendi üretimi Exynos olmasıyla dikkat çekmeyi başarmış ve piyasada bulunan Snapdragon işlemcisinden daha yüksek performanslar almayı başarmıştı.

Exynos 8890 Octa işlemcisi ile Galaxy S7, S7 Edge ve Galaxy Note 7 cihazlarını güçlendiren marka, hem işlemcisinin hem de telefonların iyi bir reklamını yapmayı başarmıştı. Çin pazarında ilgi ile karşılanan Exynos işlemcinin bir yeni versiyonu, geçtiğimiz günlerde tanıtıldı! Exynos 7570 işlemcisi bir önceki sürümü göre oldukça güçlü ve iyi bir giriş orta seviye işlemcisi olarak görünüyor.

Exynos 7570 Özellikleri

İşlemci tabanında ARM Cortex-A54 çipsetinden 4 adet bulunuyor ve bu donanım 14nm FinFET standartlarına göre üretildiği söyleniyor. Bu işlemci giriş ve orta seviye arasında uygun cihazlar için ideal olduğu söyleniyor. Exynos 7570 Snapdragon işlemcilerle muadili olarak SD 410 ürünü ile eşdeğer olduğunu söylemek gerek.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı