Samsung'dan 2017'de Rekor Gelir!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un ilk çeyrek raporu herkesi şaşırtıyor. İşte Samsung'un ilk çeyrek raporu!

Samsung'dan 2017'de Rekor Gelir!
Samsung'dan 2017'de Rekor Gelir! Burak AYDIN
Bu içerik 869 kez okundu.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un geçtiğimiz yıl yaşadığı Note 7 faciasından sonra pek çok kişi düşüşe geçeceğini iddia etmişti. Ancak Samsung cephesinden gelen ilk verilere göre Samsung'un gelirlerinde önemli bir artış yaşandı. 

Teknoloji devi Samsung kısa bir süre önce merakla beklenen yeni amiral gemi modelleri olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerini satışa sunmuştu. 2017 yılını rekor bir gelirle tamamlamak isteyen Samsung 2017 ilk çeyrek raporunu yayınladı. 

Yayınlanan rapora göre Mart ayıyla sonlanan ilk çeyrek sonuçlarında Samsung 2017 yılının ilk çeyrek sonuçlarında yüzde 48'lik bir artışla karını 8.8 Milyar dolara yükseltilmiş olduğu görülüyor. Bu rakam Samsung'un son üç - dört yılda ulaştığı en yüksek rakam olarak karşımıza çıkıyor. 

Bir diğer yandan bu sonuçlar Samsung'un en iyi ilk çeyrek sonuçlar. Samsung'un bu raporunda yazılan verilere bakıldığında toplamda 44.7 Milyar dolarlık bir gelir elde ettiğini ve net karı ise % 46 oranında artış göstererek toplamda 6.8 Milyar dolara ulaştı. 

Yine Samsung'un raporuna göre Samsung bu artışını yılın ikinci yarısında da sürdürecek. Samsung tarafından açıklanan tahmin verileri ise net karın 10 milyar dolar olacağı yönünde. Samsung'un bu tahmininin Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri katıldığında oldukça mantıklı bir tahmin olduğu görülüyor. 

samsung galaxy s8 galaxy s8 edge
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi