Samsung’un Note 7 modelinden ettiği zarar belli oldu

Samsung'un Galaxy Note 7 modelinin satışlarını tamamen durdurmasından sonra bu modelden ettiği zararın miktarı açıklandı.

Samsung‘un ilk Note 7 patlamalarından sonra satışların durdurulması sonrası şirkete ait bir yetkili tarafından yapılan açıklamada edilen zararın yürek dağlayıcı olduğunu belirtmiş ve bu miktarın 1 milyar dolar seviyelerinde olduğu bilgisine erişilmişti.

Yenilenen Note 7 serileriyle bu zararı kara dönüştürmek isteyen dev firma, yenilenen cihazlarda da patlama olaylarının devam etmesi nedeniyle ilgili modelin satışını tamamen durdurma kararı aldı.

Süreç sonrasında en çok merak edilen soru Galaxy Note 7 modelinden Samsung’un ne kadar zarar ettiği oldu.

Artısı ve eksisiyle tam 17 milyar dolar zarar

Reuters ajansının geçtiği habere göre yeniden satışları durdurulan Galaxy Note 7 modeli için firma toplamda 19 milyon cihazın satışını askıya aldı. Bu rakamdaki cihaz sayısının değeri ise 17 milyar dolar gibi uçuk bir rakama tekabül ediyor.

Samsung’un Galaxy Note 7 ile ilgili düşündüğü durum nedir tam olarak bilemiyoruz ancak kaybettiği prestij kaybının yanı sıra büyük oranda ettiği maddi zararı nasıl telafi edecek, gelecek akıllı telefon modelleri ile göreceğiz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı