Samsung’un Yazıcıları Artık HP için Çalışıyor!

Amerika'da 1939 yılında kurulan ve yazıcı konusunda Dünya genelinin önde gelen isimlerinden olmayı başaran teknoloji devi Hewlett-Packard -yani bilinen adıyla HP sürpriz bir satın almaya imza attığını duyurdu!

Faaliyet gösterdiği alanlarda Dünya devi olan HP, bugün dünyanın ileri gelen teknolojilerini üreten Güney Koreli büyük firmalardan olan Samsung‘un yazıcı bölümünü  1 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu.

Hewlett-Packard‘ın yaptığı açıklama, iki teknoloji devi şirket arasında 1,05 milyar dolarlık satın alma konusunda olumlu anlaşmaya varıldığı yönünde.

Açıklama içeriğinde; HP’nin verimsiz ve eski yazıcılarını, işlevsel ve yepyeni yazıcı ürünleri ile değişme imkanı bularak yazıcı piyasasını tümden değiştirip, yeniden şekillendirebileceğinden bahsediliyor.

Samsung’un 6 bin 500 patent hakkının yanı sıra 6 bin adet çalışanı bulundurduğu yazıcı departmanı geçtiğimiz sene 1,8 milyar dolarlık bir gelir elde etmişti. HP ise bu satın alma ile piyasadaki yerini güçlendirme yönünde planları olduğunu bildiriyor.

Satın alma işleminin 1 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor

Artıları
  • Satın alımla birlikte yazıcı teknolojisine gelecek ortak akıllı yenilikler.
4.6 Çok Güzel

1 Yorum

Yorum Yap
  1. muhammet
    Eylül 24, 18:13 muhammet

    hp markasının iyi olduğu bence tek ürün yazıcılardı. dahada geliştirmiş oldu.

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı