Sanal Bir Avukat Geliştirmeyi Başardı

Stanford Üniversitesi içerisinde öğrenci olarak eğitimine devam eden Joshua Browder, 2 sene öncesinde New York ve de Londra'da park cezaları için itiraz edebilme özelliğine sahip bir chatbot geliştirmiş idi.

Sanal Bir Avukat Geliştirmeyi Başardı
Sanal Bir Avukat Geliştirmeyi Başardı Mahmut Şahan
Bu içerik 603 kez okundu.

Stanford Üniversitesi içerisinde öğrenci olarak eğitimine devam eden Joshua Browder, 2 sene öncesinde New York ve de  Londra'da park cezaları için itiraz edebilme özelliğine sahip bir chatbot geliştirmiş idi. 

2016 Haziran'ına kadar DoNotPay isimli chatbot, yüzde 64 başarı oranıyla 160.000 park cezasına başarıyla itiraz etti.

Browder, yeni yazılımı ile bu yılın başlarında ABD, İngiltere ve Kanada'daki sığınmacılara yardım ediyor. Chatbot, 50 eyalette ve İngiltere genelinde1.000'in üzerinde farklı yasal konuda yardımcı olabiliyor. DoNotPay'in yapay zeka destekli yardımını kullanmak için soruyu arama çubuğuna yazmak yeterli oluyor ve bulunduğunuz yere özgü ilgili yardım bağlantıları açılıyor.

Chatbot size sorular sorarak bir mektup veya diğer yasal belgeleri bir araya getiriyor. Chatbot doğum izni talepleri, ev sahibi tartışmaları, sigorta talepleri ve taciz gibi konularda dilekçe yazmanıza veya form doldurmanıza yardımcı oluyor. Böylelikle avukat ile görüşmeye gerek kalmadan, gerekli dilekçeler ve formlar internet üzerinden ayarlanabiliyor.

Browder'ın geliştirdiği "dünyanın ilk robot avukatı" park cezalarındaki itiraz başarısını yeni çalışma alanında da sürdürebilirse DoNotPay ücretsiz hukuki yardım hizmeti haline gelebilir. Henüz herhangi bir dış finansman kabul etmeyen Browder, otomobil bayilerinden sponsorluk alarak hizmet vermeye devam etmeyi planlıyor.

stanford üniversitesi joshua browder donotpay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi