Sanalpazar batmanın eşiğine kadar geldi!

Geçtiğimiz yıl iflas kararı alan Gold mağazalarının alt projelerinden Sanalpazar'da batmak üzere gibi görünüyor. Kullanıcılar, pek çok platformda şikayetlerini dile getiriyorlar.

Gold Teknoloji Marketleri, geçtiğimiz yıl iflasın eşiğine geldiğini açıklamış ve ilan etmiş maliyeden kendilerine bir kayyum atanmasını bile istenmişti. Pek çok yere o dönemde atanmayan kayyumlar, ilk kez Gold mağazalarına atanmış ve Gold mağazaları o günden beri kayyum ile yönetiliyordu. Kayyum’un her iş ile ilgilenmesi ile birlikte, Gold mağazaları kısa sürede iflasına yönelik hemen her batağı düzeltmiş ve Sanalpazar gibi alt proje mağazalarını tekrar aktif hale getirmeye gayret etmişti. Ancak, son aylarda özellikle Sanalpazar tarafında büyük sorunlar olduğu konuşuluyor. Bu durum, şikayetlerle perçinlendiğinde ise Gold teknoloji mağazalarının artık batmasına kesin gözü ile bakılıyor. Kullanıcılar, Sanalpazar üzerinden açtıkları ilanlarda, sattıkları ürünlerden paralarını alamamakta, üzerine bir de mağdur olmaktalar.

Şikayetvar’da Onlarca Mağdur Mevcut

Atanan kayyum sonrasında kısa süre içerisinde toparlanan firmadan bu tarz haberler uzun zamandır gelmiyordu ancak son aylarda yaşananlarla beraber, Şikayetvar gibi sitelerde pek çok mağdurun kendini yayınlamasına da yol açtı. Kanıtlarla gelen mağdurlar, pek çok iadenin ve para alımının yapılamadığını, alacaklarının içeride kaldığını söylüyorlar.

Dönem Dönem Ödeniyor

Sanalpazar, dönem dönem ödediği bu bakiyeleri içerisinde bir sisteme dökmüş durumda ancak bu sisteme göre dahi ödemeler gecikebilince, mağdur olanlar epey artıyor. Bununla birlikte, kısa süre içerisinde yapılacak bir “battık” açıklaması da; içeride milyonlarca mağdurun oluşmasına sebebiyet verebilir. Gold teknoloji mağazalarının ve elbette başındaki kayyumun bu etapta ne yapacağı oldukça önemliyken, resmi bir açıklama ise henüz gelmedi.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı