Seks Robotları 10 Yıl İçerisinde Kendi Devrimlerini Yapacak

Teknoloji bazen garip olabiliyor. Son gelişmeler gerçekçi seks robotlarının yakın zamanda toplum içerisinde normal görüleceğini gösteriyor.

Seks Robotları 10 Yıl İçerisinde Kendi Devrimlerini Yapacak
Seks Robotları 10 Yıl İçerisinde Kendi Devrimlerini Yapacak Ezgi Eroğlu
Bu içerik 1431 kez okundu.

Bazı bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz seks işçileri sahneleri gerçeğe dönmeye hazırlanıyor. Tamamıyla yeni bir sektör olarak günümüzde birçok firmanın yeni arge çalışma alanına girmiş olacak ki şimdiden ilk ürünler çıkmaya başladı. Uzmanlara göre önümüzdeki 10 yıl içerisinde seks üzerine geliştirilmiş robotların sayısı bir hayli artacak. Robotların özellikleri ise bir insanınkini andıracak öyle ki son tartışmalara göre bazı robotlar öyle donatılacak ki bir insanla arasındaki fark anlaşılamayacak.

Bu durum sosyal medya üzerinde birçok komik tartışmaya neden olsa da teknolojinin getirdiği bazı gelişmeler ürkütücü olabiliyor. Bazı ilişki uzmanları bu durumun yaşanması durumunda yeni bir robot reformunun ortaya çıkabileceğini açıkladı.

İngiltere’deki Sheffield Üniversitesi profesörlerinden Noel Sharkey ve Hollanda’daki Delft Teknik Üniversitesi profesörlerinden Aimee van Wynsberghe'den gelen birçok uyarıya karşı üretime devam eden birçok şirket var. Söz konusu uzmanlar ilişkiye girmekte zorlanan ve yalnız kalan birçok vatandaşın sorunlarına çözüm bulmak yerine onları daha da kötü duruma sokabilecek, hatta bu tarz insanların sayısında artışa sebep olabilecek bu gelişmelerin hemen durdurulması gerektiğini düşünüyorlar. Yalnızlık sonucu birçok insanın intiharını ve arkalarında bıraktıkları  insanlara olan nefretlerini belirten mektuplar varken bu şekilde bir gelişme insanlık için ne kadar başarılı olur? Hala tartışılıyor.

 

Robot robot devrimi İşçi robotlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi