Sesli Okuma Servisi Geliyor

Google Play ile Android’in uygulama kısmında da tek el olan Google, çok uzun bir zaman önce servislerini ayrı ayrı sunarak ilgi odağına göre kullanım imkanını kullanıcılara sunmuştu. Markanın bu şekilde kullanıcılara sunduğu servislerin başında ise Google Play Kitaplar servisi geliyor. Dünyaca ünlü kitapların bile bulunduğu servis sayesinde akıllı telefonlarınız üzerinden rahatlıkla kitap okuyabiliyorsunuz.

Sesli Okuma Servisi Geliyor
Sesli Okuma Servisi Geliyor hande erol
Bu içerik 413 kez okundu.

İlk olarak iddialarda yer alan sistemin sesli okuma sistemi olduğunu belirtelim. Satın alınan kitapların sesli bir şekilde okunmasını sağlayacak olan yeni sistemin, ilk adımı geliştirici kodları oldu. Geliştirici kodlarında yapılan düzenlemeler, sırasında Google Play Kitaplar üzerinden alınan kitapların sesli olarak okunmasının sağlanacağı bir teknolojinin kodlarına yer verildi. Geliştiriciler bu kodları paylaşıp sistem hakkında bilgiler verse de Google bu iddiaları bir türlü doğrulamadı. Firma tarafından doğrulama yapılmaması üzerine, beklentiler tam boşa çıkarken bu kez bir teknoloji firması tarafından keşfedilen yeni detay, yine ilginin yoğunlaşmasını sağladı.

Google Play Kitaplar

Google Play Kitaplar için verilen bir web reklamı üzerinden detayı fark eden sitenin yetkilileri, linke tıkladıkları zaman ise boş bir sayfaya yönlendirildiklerini belirtti. Google tarafından sunulmuş olan reklamların içerisinde yer aldığı görülen yönlendirme kodlarının sesli kitap teknolojisinin hazırlandığına ilişkin bir kanıtı olarak gösterilebilir.

Fakat bunun için yine de Google’ın tanıtımını beklemek gerekiyor. Google bu sistemi getirecek olursa, Android işletim sisteminin de bir hayli geliştirileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Google tarafından konu hakkında herhangi bir açıklama yapıldığı zaman haberimizi güncelleyeceğiz ancak kısa vadede konu hakkında bir geliştirme gelmesi beklenmiyor. Bir süre daha çalışmalar devam edecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi