Sinema için özel sanal gerçeklik gözlüğü StarVR geliyor!

Sanal gerçeklik gözlükleriyle gerçekliğe farklı bir boyut katan teknoloji, StarVR cihazı ile sinemalar için özel bir ürün olarak geliyor!

Sanal gerçeklik gözlükleri, telefonlarımız veya bilgisayarlarımız yardımıyla inanılmaz deneyimler sunabiliyor. Bu deneyimler önceden hazırlanmış düşük çözünürlükte kısa sahne kesitleri veya küçük oyunlar olmaktan pek dışarı çıkamıyor. Her ne kadar oyun alanında önemli işler yapılsa da gerçeklik boyutuna tam ulaşılamıyor.

IMAX VR İle Sanal gerçeklik deneyimi

Bu sefer sanal gerçeklik alanını, daha deneyimli ve insanların ilgisini çekecek bir sektör olan sinema alanında göreceğiz! Bildiğiniz üzere sinemalar için önemli bir isim olan IMAX, bu sene içerisinde 6 adet IMAX VR adında bir hizmet başlatacağını duyurdu! Bu hizmette dünyanın çeşitli noktalarında açılacak olan özel sinema salonları, sanal gerçeklik teknolojisine uyarlanmış filmleri göstererek kullanıcılara inanılmaz bir deneyim sunmayı planlıyor.

Burada önemli noktalardan birisi filmlerin özel olarak bu işe göre uyarlanmış olmasından çok, StarVR adında IMAX VR tarafından geliştirilen yeni bir sanal gerçeklik gözlüğünün ortaya çıkması ve bu gözlüklerin bu sinemalarda kullanılacak olması olduğunu söylemeliyiz. Bu gözlüklerin avantajı, standart sanal gerçeklik gözlüklerine göre daha geniş açıya sahip olması! StarVR görüş açısı 210 derce iken standart gözlüklerde bu açı neredeyse yarısı olacak şekilde 110 olarak geliyor!


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı