Siri Yeniden Hayat Kurtardı!

Apple’ın kullanıcıların pek çok işini seslenerek yaptığı dijital sesli asistanı Siri yeniden hayat kurtardı. İşte tüm detaylar.

Siri Yeniden Hayat Kurtardı!
Siri Yeniden Hayat Kurtardı! Burak AYDIN
Bu içerik 492 kez okundu.

Teknoloji devi Apple’ın ilk olarak iOS tabanlı cihazlarında kullanıma sunduğu dijital sesli asistanı Siri ilk olarak kullanıcılar için basit işlemleri sadece konuşarak halledebiliyordu. Bir süre önce Türkçe dil özelliğine kavuşan Siri pek çok kişi tarafından kullanılıyordu. Apple’ın artık macOS sistemine de getirdiği sesli asistan Siri yeniden bir hayat kurtardı.

Londra’da yaşayan dört yaşındaki bir çocuk evde oynadığı sırada, annesinin yere yığıldığını görünce annesinin telefonunu eline aldı. Polisin ve herhangi bir kişinin numarasını bilmeyen çocuk Apple’ın Siri uygulamasını kullanarak polisi aradı. Ekiplere annesinin hareketsiz olarak yattığını ve nefes almadığını belirten çocuk görevliye ev adreslerini de aktardı.

Siri ile aranan ekipler bu çağrıyı ilk yardım ekiplerine aktardı ve bu sayede belirtilen adrese gidip anneye zamanında müdahale etme şansını yakaladı. Annenin hayatının kurtulduğu belirtildi ve yaşanılan bu olay sonrasında çocuklara evlerinin adresinin öğretilmesinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha aktarıldı. 

apple siri ios macos
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi