Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdı

Facebook, son üç yıldır fotoğraf paylaşım uygulamasının milyonlarca genç kullanıcısını nasıl etkilediği konusunda araştırmalar yapıyor. Tekrar tekrar, şirketin araştırmacıları Instagram’ın büyük bir yüzdesi için, özellikle de genç kızlar için zararlı olduğunu buldu.

Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdı
Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdı Nehir
Bu içerik 118 kez okundu.

Wall Street Journal’da yer alan habere göre; genç kızların yüzde 32’si vücutları hakkında kötü hissettiklerinde Instagram’ın kendilerini daha da kötü hissettirdiğini söyledi. Instagram’daki karşılaştırmalar, genç kadınların kendilerini nasıl gördüklerini ve tanımlama şekillerini değiştirebiliyor.

GENÇLER INSTAGRAM’I SUÇLUYOR

Şirket içerisinde paylaşılan 2019’dan bir slaytta, sorunları yaşayan genç kızlarla ilgili araştırmalar şu şekilde özetleniyor: “Her üç genç kızdan biri için beden imajı sorunlarını daha da kötüleştiriyoruz. Gençler, kaygı ve depresyon oranındaki artışlar için Instagram’ı suçluyor. Bu tepki beklenmedikti ve tüm gruplar arasında tutarlı.”
Materyaller, Instagram kullanıcılarının yüzde 40’ından fazlasının 22 yaşında ve daha genç olduğunu ve ABD’de her gün yaklaşık 22 milyon gencin Instagram’a giriş yaptığını gösteriyor. Ortalama olarak, ABD’deki gençler Instagram’da Facebook’ta olduğundan yüzde 50 daha fazla zaman harcıyor.

ARAŞTIRMALARINI KAMUOYU İLE PAYLAŞMIYOR

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi