Skype Windows 10 İşletim Sistemine Yeni Özellikle Sunuldu

Microsoft şirketi, Windows 10 işletim sistemi için Skype isimli uygulamasını Fluent Design isimli bileşenleri ve de yeni özellikler ekleyip güncellemiş halde.

Skype Windows 10 İşletim Sistemine Yeni Özellikle Sunuldu
Skype Windows 10 İşletim Sistemine Yeni Özellikle Sunuldu Mahmut Şahan
Bu içerik 906 kez okundu.

Microsoft şirketi, Windows 10  işletim sistemi için Skype isimli uygulamasını Fluent Design isimli bileşenleri ve de yeni özellikler ekleyip güncellemiş halde. 

İlk önce bulanık şeffaflık etkisi bulunan Acrylic, yakın bir zaman içerisinde yapmış olduğunuz görüşmelerde dikkat çekmekte. Reveal isimli bileşeni ise kullanıcının fare ile üstüne gelmiş olduğu yerde vurgulama yapmakta. Öteki uygulama yenilikleri de yeni masaüstü istemcisiyle benzerlikler taşımakta.


Galeri özelliğiyle beraber kullanıcılar bir görüşmede yolladıkları ve almış oldukları medyaları görüntüleyebilmekteler. Bildirim paneli de kullanıcıların mesajlara vermiş oldukları tepkileri, @ ile bahsedebilmeleri ve de sizden yapılmış olan alıntılarıyla alakalı bilgi sahibi olmanızda da yardımcı olmakta. Durum güncellemeleri ise geri dönüş yapmış durumdayken, iyileştirilmiş  bir arama işlevi de  çok fazla dikkat çekmekte.

Microsoft şirketi, Windows 10 Fall Creators Update'yle sunmuş olduğu iyileştirmelerden de bahsetmeyi hiç bir şekilde ihmal etmemekte. Örnek olarak, Kişilerle kullanıcılar kişilerini görev çubuğu üzerine sabitleyebiliyor ve de Skype uygulamasını hiç bir şekilde açmadan bu kişilere mesaj gönderebilmekte.


Windows Karma Gerçeklik ile ilgili de sunulmakta olan Skype sayesinde karma gerçeklik dünyanızı bir video çağrısı üstünden paylaşmak veyahut oynadığınızın oyundan hiç bir şekilde çıkmadan mesajlara yanıt vermek tamamen sizin elinizde.

windows skype güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi