Slack’e Microsoft darbesi mi geliyor?

Slack, pek çok şirketin kullandığı bir uygulama olarak iş takibini ve proje yönetimini sağlayan bir ağ olarak biliniyor. Başarılı bir uygulama olan Slack’e bir Microsoft darbesi ise her an gelebilir.

Slack, günümüzde bir milyondan fazla kişinin kullandığı ve kısa süre içerisinde büyük sükse yaratan uygulamalardan bir tanesi. Etkileşimli iş takibi ve proje yönetimi konusunda oldukça öncü bir uygulama olan Slack, hem ücretsiz hem de pek çok özelliği ile günbegün hızlı bir şekilde geliştirilmekte. Bugüne kadar defalarca kendisine kanca atıldığını doğrulayan, pek çok teklif alan ancak bağımsız şekilde yürümeyi kendisine uygun gören bir yapıya sahip olan şirketin önümüzdeki günlerde Microsoft tarafından büyük bir darbe yiyebileceği konuşuluyor. Evet, bu darbe bir Microsoft uygulaması olarak gelebilir ve Slack’in en büyük rakiplerinden biri olmaya aday olabilir.

Microsoft Slack Benzeri Uygulama Üzerinde Çalışıyor

Gelen haberler, Microsoft’un Slack’in benzeri olabilecek ve ondan çok daha iyi bir uygulama olabilecek bir geliştirmenin arifesinde olduğunu söylüyor. Şu ana kadar Microsoft üzerinde herhangi bir açıklama olmazken, uygulamanın yakın zamanda Android ve Ios işletim sistemlerine gelebileceği konuşuluyor. Öncelikle muhtemelen Windows işletim sisteminde görebileceğimiz bu uygulamanın özellikleri henüz belli değil ve Slack’ten ne gibi farklılıkları olacağını da bilemiyoruz ancak eksiği neredeyse olmayan alanının en iyisi Slack’in rakibi olabilmesi için çok çalışıldığı aşikâr.

İş takibi yapabilen ve grup içerisindeki üyelerin sürekli etkileşim halinde bulunmasını, böylece kısa sürede verimli bir iş mekanizması oluşturabilen Slack’in günlük kullanıcı sayısı gün geçtikçe büyüyor. Kısa sürede gelebilecek olan ve duyumları artık sık sık kulağımıza gelen rakibi Microsoft uygulaması ise; Slack’i sendeletebilir gibi görünüyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı