Snapchat Drone Üreticisini Satın Aldı!

Borsa'da işlem görmeye başlamasının ardından şirket adını Snap olarak güncelleyen Snapchat şimdi de Los Angeles merkezli bir drone üreticisini satın aldı.

Snapchat Drone Üreticisini Satın Aldı!
Snapchat Drone Üreticisini Satın Aldı! Burak AYDIN
Bu içerik 535 kez okundu.

Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği sosyal medya platformu Snapchat bir yandan kullanıcılara yeni özellikler sunmaya devam ederken bir diğer yandan da yeni satın alımlar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl kullanıcılarına Spectacles adında güneş gözlüklerini sunan ve bu gözlükle kullanıcıların Snapchat üzerinden paylaşım yapma imkanı sunan Snapchat şimdi de gözünü drone'lara dikti.

snapchat-drone

Snapchat'in bir süredir ilgilendiği Los Angeles merkezli drone üreticisi Ctrl Me Robotics'in satın alınmasında mutlu son çok yakın. Son zamanlarda kötü günler geçiren ve kapanmanın eşiğine gelen Ctrl Me Robotics, Snapchat tarafından 1 milyon dolara satın alındı. Resmi açıklamanın henüz yapılmadığı bu satın alımda gelen bilgilere göre Ctrl Me Robotics'in adı ve ekibi değişmeyecek.

Bu satın alım gerçekleşmeden önce de Snapchat'in drone'lara olan ilgisi biliniyordu. Snapchat'in artık kullanıcıların drone'lara ilgi göstermeye başlamasıyla birlikte böyle bir hamle yapması oldukça doğru bir adım olarak görülüyor. Bakalım Snapchat'in drone'u ne zaman ortaya çıkacak? 

snapchat drone sosyal medya Spectacles
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi