Snapchat, Google’dan Yatırım Almış!

Teknoloji devi Google bilindiği gibi pek çok siteyi ya satın alıyor ya da onlara yatırımlar yapıyor. Google'ın başta almak istediği Snapchat, Google'dan yatırım almış.

Snapchat bilindiği gibi başlarda sosyal medya alanına farklı bir şekilde giriş yaptı. Başlattığı “hikaye” olayı başlarda sevilmese de sonlarda pek çok sosyal medya sitesi tarafından koplayandı. Büyün başarılara imza atan ve gelecek yıl halka açılmaya hazırlanan Snapchat’in Google’dan yatırım aldığı ortaya çıktı.

Google Capital’in Sayfasında Görüldü!

Google’ın sahibi olan Alphabet’in yatırım şirketi konumunda olan Google Capital’in adının güncellenmesi ve bu sebeple web sitesinin de güncellenmesiyle ortaya çıkan durumda Google’ın yatırım yaptığı şirketler arasında Snapchat’te bulunuyor. Bu haberin Google’ın açık etmesiyle ortaya çıkmasında dolayı Google’ın Snapchat’e ne kadarlık bir yatırım yaptığı henüz bilinmiyor ve bilineceği de düşünülmüyor.

snapchat-googledan-yatirim-almis

Facebook Ve Google Satın Almak İstedi!

Snapchat’i bilindiği gibi başta Facebook ve Google satın almak istedi. Ancak Facebook’un telfilini reddeden Snapchat Google’ın ortaklık teklifini kabul etmiş gibi görünüyor. Bilindiği gibi Snapchat’in tekliflerini reddetmesinin ardından Facebook sahibi olduğu sosyal medya servislerine tıpkı Snapchat’in sahip olduğu özellikleri getirmişti.

Google 4 Milyar Dolar Teklif Etmiş!

Google’ın Snapchat’i pek çok satın alma girişimi oldu. Ancak Snapchat bunların her birini reddetti. Son olarak Google 2013 yılında Snapchat’in kurucusu olan Evan Spiegel‘e Snapchat’i satması için 4 milyar dolarlık bir ücret teklif etti. Bu reklifi reddeden Snapchat’in bir kısmı Google’a satılmış olabilir. Google’ın Snapchat üzerinde ne kadarlık bir hissesi olduğu ve bu yatırımın ne kadar olduğu belirsiziliğini koruyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı