Snapchat'in Bilgisayarlara Geleceği Açıklandı

Dünya üzerinde en fazla kullanılan sosyal ağlarından bir tanesi olan Snapchat, bilgisayar ortamına gelmeye hazırlanıyor. Çok radikal bir karar almış olan Snapchat cephesi bu uygulamayı mobilin dışına taşımış olacak.

Snapchat'in Bilgisayarlara Geleceği Açıklandı
Snapchat'in Bilgisayarlara Geleceği Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 1083 kez okundu.

Dünya üzerinde en fazla kullanılan sosyal ağlarından bir tanesi olan Snapchat, bilgisayar ortamına gelmeye hazırlanıyor.  Çok radikal bir karar almış olan Snapchat cephesi  bu uygulamayı mobilin dışına taşımış olacak.

Özellikle  de gençlerin fazlası ile yoğun bir biçimde kullanmakta olduğu Snapchat uygulaması, mobil platformların hemen sonrasında şimdi ise bilgisayar ortamına gelme hazırlıkları yapıyor. Sunmuş olduğu özellikler ve de kitlesi ile  çok ciddi biçimde öne geçmiş olan en büyük rakiplerinden Instagram’ın sonrasında bu şekilde bir hamle ise kaçınılmaz bir durumdaydı.

Bu nokta içerisinde bir pazarlama stratejisi de ortaya çıkmış oluyor. Sosyal medyanın uygulaması, ilk önce Google şirketinin tanıtmış olduğu Pixelbook modeli içerisinde yer almaya başlayacak. ChromeOS işletim sistemine sahip olan Pixelbook’un hemen sonrasında bu uygulamanın öteki işletim sistemleri içinde gelecek olduğuna kesin gözü ile bakılmakta.

Snap’in bu yeni hamlesinin haberini de Google şirketinin donanım yöneticileri arasında yer alan Matt Vokoun vermiş oldu. Snap şirketinin Google ile işbirliği yapmakta olduğunu ve de  Snapchat’in masa üstü uygulamasının ilk kez Pixelbook ile birlikte yayınlanacağını vurgulamış olan Matt Vokoun, uygulamanın masa üstü içerisinde tam olarak  nasıl çalışacağına ve de hangi yeteneklere sahip durumda olacağına yönelik olarak bir bilgiyi vermedi.

Windows ortamında yer alan Instagram uygulamasının hikayeleri takibi ve  de mesajlaşma gibi özelliklere sahip bir durumda olduğunu düşünecek olur isek, bu yazılımın ise benzeyen özellikler sunması gerekli olacak gibi gözükmekte.

google snapchat bilgisayar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi