Snapdragon 845 İle Alakalı Yeni Detaylar Açıklandı

Snapdragon 835 isimli işlemcisi ile beraber akıllı telefon sektörü içerisinde çok büyük bir başarıya imza atmış olan Qualcomm şirketinin ilerleyen günlerde duyurusunu yapacağı yeni Snapdragon 845 isimli işlemcisi daha şimdiden çok büyük bir heyecana sebep oldu.

Snapdragon 845 İle Alakalı Yeni Detaylar Açıklandı
Snapdragon 845 İle Alakalı Yeni Detaylar Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 732 kez okundu.

Snapdragon 835 isimli işlemcisi ile beraber  akıllı telefon sektörü içerisinde çok büyük bir başarıya imza atmış olan Qualcomm şirketinin ilerleyen günlerde duyurusunu yapacağı yeni Snapdragon 845 isimli işlemcisi daha şimdiden çok büyük bir heyecana sebep oldu.

İlk önce Galaxy S9  modeli olmak üzere pek çok yeni amiral gemisi  modelindeki akıllı telefona güç verecek olan bu özel işlemcinin, 4 ila 8 Aralık tarihleri içerisinde Hawaii’de yapılacak olan olan Snapdragon Technology Summit etkinliği kapsamında tanıtılması beklenmekte.

Etkinlikten önce sızdırılmış olan yeni bilgiler ise, Snapdragon 845 işlemcisinin TSMC şirketinin tarafından 10 nm'lik bir LPE fabrikasyon süreciyle üretilecek olduğunu işaret etmekte.

Temel olarak Cortex A75’in yer almakta olduğu üçüncü nesil özelleştirilmiş 4 Kyro çekirdeğine ev sahipliği yapmakta bulunan bu işlemcinin, öteki 4 çekirdeği de Cortex A53 olarak ön plana çıkacak. Bu şekilde ise işlemci 8 çekirdekli bir yapı sunmakta.

Bunun yanında yeni Adreno 630 isimli grafik birimiyle grafik performansında sağlanmış olan artış, AR ve  de VR için gerçekleştirilen optimizasyonlar ile birlikte desteklenmiş olacak.

Kamera kısmında çok ciddi iyileştirmelerin yapılmakta olduğu bu işlemci, 2 ön ve  de arka olmak üzere 25 MP'lik çözünürlüğe sahip 4 değişik kamerayı desteklemekte. 4K çözünürlük sunan 60 fps video kaydı ile ilgili ise halen bir bilgi bulunmamakta.

Bunun yanında yeni X20 modemle beraber Snapdragon 835’te bulunan  X16 modem ile sunulmuş olan 1 Gbps'lik bir indirme hızı, 1.2 Gbps'nin seviyesine çıkartılmakta.

Qualcomm snapdragon 835 snapdragon 845
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi