SODA SANAYİİ 3. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU’NU YAYINLADI

Şişecam Topluluğu şirketlerinden Soda Sanayii A.Ş. Küresel Raporlama Girişimi (GRI) G4 Sürdürülebilirlik Raporlaması Rehberi’ne uygun olarak hazırladığı, üçüncü Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Soda Sanayii, gerçekleştirdiği verimlilik çalışmaları ve uygulamalar sayesinde enerji tüketim miktarını bir önceki yıla göre yüzde 6.3 gibi büyük bir oranda azaltmayı başardı.

SODA SANAYİİ 3. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU’NU YAYINLADI
SODA SANAYİİ 3. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU’NU YAYINLADI
Bu içerik 1011 kez okundu.

 

 

 

06.10.2017 - Şişecam Topluluğu şirketlerinden Avrupa’nın 4’üncü, dünyanın 10’uncu büyük soda üreticisi olan Soda Sanayii A.Ş.,3. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Soda Sanayii, gerçekleştirdiği verimlilik çalışmaları ve uygulamalar sayesinde enerji tüketim miktarını bir önceki yıla göre yüzde 6.3 gibi büyük bir oranda azaltmayı başardı. Üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiği Mersin’e geçtiğimiz yıl 3 bin, 11 yılda 37 bin adet ağaç kazandırdı.

Dünyanın önde gelen soda tedarikçileri arasında yer alan Soda Sanayii A.Ş, bireye ve çevreye duyarlı yaklaşımla sürdürülebilir bir değer yaratmayı amaçlıyor. Soda Sanayii A.Ş., Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, tarafsızlık ile yasalara ve düzenlemelere uyum ana prensipleri çerçevesinde çalışmalarını geliştirerek sürdürmeye devam ediyor. Şişecam Topluluğu’nun global pazarda önemli bir oyuncusu olan Soda Sanayii A.Ş., uluslararası standartlarla yürüttüğü güçlü kurumsal yönetim uygulamalarıyla da yarattığı finansal değerin sürdürülebilir ve sürekli olarak artmasını hedefliyor.

Enerji sektöründe de aktif olarak faaliyet gösteren Soda Sanayii A.Ş., enerjinin verimli kullanımı, sürekli enerji tedariğinin en etkin şekilde sağlanması, enerji ile ilgili risk ve fırsatların sürekli olarak gözden geçirilerek operasyonların bu doğrultuda yönetilmesi için çalışıyor, operasyonlarda enerjiyi sürdürülebilir bir şekilde kullanabilmek için gerçekleştirdikleri verimlilik çalışmalarının yanı sıra çevreci enerji kaynaklarını değerlendirerek operasyonlarımıza entegre ediyor.

Görme engelli çalışanların rapora erişebilmesini sağlamak amacıyla rapor, sesli kitap olarak da hazırlatıldı ve Şişecam Kimyasallar’ın kurumsal web sitesinde yer aldı. Ayrıca, dağıtılan tüm broşürlere braille alfabesi ile yazılmış bir bölüm eklenerek, rapora sesli kitap olarak erişilebilecek web sayfasının adresi paylaşıldı.

 

 

Şişecam Kimyasallar Hakkında

 

1935 yılında kurulan ve Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Şişecam Topluluğubünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Kimyasallar, Avrupa’nın 4’üncü, dünyanın 10’uncu büyük soda üreticisi olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideri konumundadır.

Çevre dostu teknolojiler ile müşterileri için global çözümler üreten ve alanında dünya liderleri arasında yer alan Şişecam Kimyasallar, soda, krom kimyasalları, cam elyaf, endüstriyel hammadde, vitamin K3 türevleri ve sodyum metabisülfit ürünleri alanlarında faaliyet göstermektedir.

Şişecam Kimyasallar Mersin’deki Soda Sanayii Fabrikası ile Kromsan Krom Bileşikleri Fabrikası'nda ürettiği kimyasallarla camdan, deterjana, kimya sanayinden, deri ve ilaç sanayine kadar 100’den fazla ürün çeşidine dünya standartlarında ana girdi sağlamaktadır.

Türkiye, Mısır, Bulgaristan, Bosna Hersek, İtalya’daki üretim tesisleri ve Çin’deki şirketi ile faaliyetlerini sürdüren Şişecam Kimyasallar, dünya kimya sanayine özgü gönüllü bir uygulama olan “Üçlü Sorumluluk Taahhüdü” altında çevre, sağlık ve iş güvenliği yönetim sistemlerini başarıyla uygulamaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi