Sony 8K görüntü kalitesinde televizyon üretecek!

Televizyon özellikleri açısında dünyada eşi benzeri bulunmayan 8K kalitede televizyon üretimini yapacak olan Sony, satış ve tanıtım tarihi ile ilgili ipuçları verdi.

Bugün sizlerle paylaştığımız iki adet yerli markanın üreteceği televizyon modellerinden sonra Sony, televizyon konusunda tüm markaların haberlerini geride bırakacak bir açıklamada bulunarak teknolojini son ürünü olan 8K konusunda bilgilendirme yaptı! HD ve Full HD cihazların günümüzde yeterli olduğu şu zamanlarda 4K kalitesindeki televizyonların ve ekranların ütopik olduğu görülüyor! Ya peki 8K kalitede cihazlar?

Tokyo 2020 Olimpiyatlarında 8K Yayın olacak!

Japon pazarından çıkan Sony, piyasanın en kaliteli televizyonu olan 8K kalitesindeki ürününü 2020 tarihine kadar bitirmesi ve bu tarihten birkaç ay önce tanıtılması planlanıyor. Bunun sebebi ise Japon yerel kanalının Tokyo 2020 Olimpiyatlarının 8K kalitesinde yayın yapılacağı ve tüm dünyaya bu kalitede bir hizmet vereceği konusunda verdiği söz olarak görülüyor.

Sadece Sony markası değil, Panasonic, Sharp ve birçok televizyon üreticisi o tarihlere kadar 8K kalitesinde gerçek hissiyatı verecek olan ürünlerini tanıtması ve piyasaya sunması bekleniyor. Şuan bile 4K kalitedeki televizyon fiyatları çok pahalı olarak kabul edildiği ülkemizde, 8K kalitedeki bir televizyonun fiyatı ne kadar olacağını pek düşünmek istemiyoruz, isteyenler düşünebilir 🙂


1 Yorum

Yorum Yap
  1. ayşe
    Ekim 04, 15:08 ayşe

    kim ne derse desin şuan bir tv için 3binden fazla para verilmezz

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı