Sony ve Nintendo'ya Ait YouTube Kanallarına Yorum Engeli!

Dünyanın en büyük konsol üreticilerinden olan Sony ve Nintendo şirketlerinin yerel Japonya YouTube kanalları ani bir kararla yorumlara kapatıldı.

Sony ve Nintendo'ya Ait YouTube Kanallarına Yorum Engeli!
Sony ve Nintendo'ya Ait YouTube Kanallarına Yorum Engeli! Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 825 kez okundu.

Sony'e ait PlayStation ile birlikte Nintendo'nun resmi YouTube Japon kanalları neden bilinmez ancak bugünlerde kullanıcıları üzecek bir değişikliğe gitti. İlgili şirketlerin Japon kullanıcılara hitap eden YouTube kanalları ani kararla yorumlara kapatıldı.

PlayStation ve Nintendo firmalarına ait YouTube kanallarında yorumlar devre dışı bırakıldı. Bilinen en iyi oyun konsol üreticileri olarak bilinen bu firmalara ait video platformunun kanallarının yorumlara engel getirmesinin ardında neler yattığı şimdilik bilinmiyor. İki firmada aynı anda gerçekleşen bu düzenleme, bu firmalardan bağımsız olarak bu işlemin gerçekleştirilmiş olabileceğini de kısmen düşündürüyor.

Bunun yanında rekabet ortamında bulunan PlayStation ve Nintendo'nun birisinin YouTube kanalını yorumlara kapatmışken diğerinin kapatması pek olası düşünülmüyor. Kullanıcı tarafında negatif etki bırakacağı düşünülen bu durum hakkında muhtemelen önümüzdeki günlerde bilgi sahibi olabileceğiz.

PlayStation Avrupa ve Amerika kanallarında ve Nintendo'nun Amerika YouTube kanalında böyle bir yorum engeli bulunmuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi