Sony Xperia XZ üst düzey özelliklerini yüksek fiyatla birleştirdi

IFA 2016 etkinliği ile birlikte tanıtılan Xperia XZ modeli yurtdışı satışlarına başladı. Yüksek fiyat etiketiyle bütün markaları geride bırakan cihaz üstün özelliklerle geliyor.

Bu hafta içinde Türkiye tanıtımı da yapılacak olan Sony Xperia XZ modeli yurt dışında resmi olarak satışlara başladı. Alüminyum kasa ve üstün performans cihazı özellikleri ile bir çok kullanıcının ilgisini çeken model fiyatı ise muhtemelen en çok konuşulan özelliği olacak.

Xperia XZ modelinin Avrupa ve ABD fiyatı

Xperia XZ modeli ABD merkezli olarak 700 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Apple’ın son mimarisi iPhone 7 modelinin aynı ülkede 649 dolar fiyatla satıldığını düşünürsek Xperia XZ modelinin fiyatı hakkında daha net bilgi sahibi olmuş oluruz.

Xperia XZ Özellikleri

5.2 inç geniş bir ekranla kullanıcılara sunulan model 1920 x 1080px çözünürlük, Qualcomm Snapdragon 820 üst düzey işlemci ile 3GB RAM özelliğini barındırıyor.

23MP geliştirilmiş arka kameraya sahip olan cihaz 13MP ön selfie kamerasıyla birlikte muhteşem fotoğraf kalitesi sunuyor. 32GB arttırılabilir depolama alanına sahip olan XZ, 2900mAh batarya gücü ile piyasalara sunuldu.

Sony Xperia XZ modelinin kamera özelliklerini konu edinen video görüntüsünü önceki haberimizde yayınlamıştık.

Aynı kalitede bir çok modele göre yüksek fiyat politikasını devam ettiren Xperia XZ, ülkemizde en düşük 3000TL etiketle satışa sunulması bekleniyor. Bu fiyat aralığında bir çok tepe model bulunmasına karşın özellikle Xperia fanlarının geliştirilmiş özellikleri ile bu modele sahip olacağını düşünüyoruz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı