Sosyal Medya Yöneticiliği

Son zamanlarda sosyal medyada gerçekleşen güncellemeler ve kullanıcı sayısnın artmasıyla sosyal medya uzmanı sayılarında da artış görülüyor.

Sosyal Medya Yöneticiliği
Sosyal Medya Yöneticiliği Ezgi Eroğlu
Bu içerik 831 kez okundu.

Sosyal medyanın tarihi çok çok önce zamanlara dayanıyor. Hatta bunun başlangıcı olarak duvar ve çivi yazılarını sayabiliriz. Geçmiş zamanlarda olağan durumu diğer insanlara aktarmak isteyen insanlar kaya ve mağaralara bazı çizimler yapıyordu. Sosyal medya fikrinin ilk çıkış aşaması olarak sayılabilecek bu akım ve internetin bulunmasıyla kurgu daha büyük sahnelere, yani Facebook, Twitter, İnstagram ve daha birçok medyaya dayandırıldı.

Durum bu şekilde olunca ve sosyal medyanın gerek gençler gerekse iş hayatında kullanımının artması kaçınılmaz oldu. Her geçen gün istanbul escort artan sosyal medya kullanımının ortalama yaşı 10 civarlarına kadar düştü. En gencinden en yaşlısına kullanılan bu sosyal medya iş sektörünün dikkatini çekti ve bunun üzerine yeni sektörler oluşmaya başladı.

Bu sektörlerin en başında sosyal medya yöneticiliği geliyor. Genel olarak güncel olayları takip etme, bazı durumlar için mizahi yönü güçlü bazı durumlar içinse görsel zekası yüksek birçok kullanıcı sektörde yerini buldu.

Medyanın kuvvetinden yararlanmak isteyen birçok firma ise gerek kendisini takip eden kullanıcı sayısının artması gerek se kaliteli içerik için birçok medya uzmanını tam zamanlı veya freelancer olarak işe aldı ve halen almaya devam ediyor. Gelecekte bu medyaların daha devam edeceği öngörüsünde bulunmak yanlış olmaz diye düşünüyoruz. O yüzden ek iş olarak da yapılabilecek sosyal medya yöneticiliği geleceğin önemli sektörlerinden biri olarak kayıtlara çoktan geçti bile.

sosyal medya medya yöneticiliği sosyal medya tarihi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi