Sosyal Medya'daki Mesajlarından Sonra Polis Baskın Gerçekleştirdi

Almanya'nın bu yapılmış olan baskınları konuşmaya başladı.

Sosyal Medya'daki Mesajlarından Sonra Polis Baskın Gerçekleştirdi
Sosyal Medya'daki Mesajlarından Sonra Polis Baskın Gerçekleştirdi Mahmut Şahan
Bu içerik 665 kez okundu.

Almanya'nın bu  yapılmış olan baskınları konuşmaya başladı. Kısa bir zaman öncesinde Almanya’da yürürlüğe girmiş olan ''nefret söylemi'' şeklindeki suçu sebebi ile sosyal medya üzerinde insanları tamamen ayrıştırmakta olan, farkılıklara karşı  ise nefret oluşturan söylemleri sosyal medya üzerinde paylaşan kişilere karşı polis ekipleri gece yarısı operasyonu yaptı.

36 ayrı kişinin evini basmış olan polis ekipleri, sosyal medya üzerinde nefret kusmuş olan kullanıcıları  da hemen göz altına aldılar. Baskınlardan 33 tanesi aşırı sağcı  şekildeki söylemlere sahip  olan sosyal medya kullanıcılarına gerçekleştirilirken, 2 tanesi aşırı sol görüşlü bazı paylaşımlar gerçekleştiren kullanıcıları da hedef aldı. 1 tane kullanıcı ise, farklı bir kullanıcının cinsel  konudaki tercihlerini alaya alıp hakaretler savurduğundan dolayı tutuklandı. Bu şekilde ise Merkel, yaklaşmış olan seçimlerin öncesinde, ülke içerisinde sosyal medyadan gerçekleştirilecek saldırılar ile birlikte hakaretlere ve iftiralara izin vermeyecek olduğununda altını bir defa daha çizmiş oldu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin seçimleri esnasında, Trump yanlılarının Facebook üzerinden yaymış olduğu sahte haberler sebebi ile Hillary Clinton’ın çok önemli  bir oranda oy kaybetmiş olması ve de Trump’ın seçimi çok küçük bir fark ile kazanmış bulunması Avrupalı liderlerin sosyal medya üzerindeki yalan ile birlikte iftiralar, hakaretler ve nefret söylemleri gibi  çeşitli suçlara odaklanması ile sonuçlanmış idi. Almanya ise, Facebook gibi büyük sosyal medya servislerinden, bu türdeki paylaşımları şikayetin hemen sonrasında hızlı bir şekilde kaldırmasını istemekte. Aksi durumda ise sosyal medya sitelerini milyar dolarlık tutarlarda çok büyük cezalarda bekliyor.

almanya sosyal medya polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi