Surefly Aracında ilk Defa İnsalı Uçuş Yapılacak

SureFly artık ilk uçuşuna hazırlanmakta. Workhorse şirketinin tarafından üretilmiş olan SureFly insanlı test uçuşunun sonrasında CES fuarı içerisinde sergilenecek. Daha sonrasında da ticarileşmesine yönelik olan adımlar atılmaya başlanacak.

Surefly Aracında ilk Defa İnsalı Uçuş Yapılacak
Surefly Aracında ilk Defa İnsalı Uçuş Yapılacak Mahmut Şahan
Bu içerik 783 kez okundu.

SureFly  artık ilk uçuşuna hazırlanmakta. Workhorse şirketinin  tarafından üretilmiş olan SureFly insanlı test uçuşunun sonrasında CES fuarı içerisinde sergilenecek. Daha sonrasında da ticarileşmesine yönelik  olan adımlar atılmaya başlanacak.


Bu senenin Haziran aylarında tanıtılmış olan SureFly  isimli oktokopter, 8 Ocak tarihinde CES fuarının hemen  öncesinde ilk olarak  insanlı uçuşunu gerçekleştirecek. Karbon fiber gövdeye sahip ve 2 kişi taşıma kapasitesi bulunan bu oktokopter, ''dünya üzerindeki ilk kişisel elektrikli hibrid oktokopteri'' şeklinde tanıtılmıştı.

499 kg ağırlığa sahip SureFly’ın 4  tane kolunda da 2’şer adet yani toplam olarak 8 adet pervanesi yer almakta. 8 tane elektrikli motoru buluna nbu oktokopter, motorun çalışmaması halinde devreye girebilmekte olan 2 tane lityum iyon pil paketine de sahip. SureFly’ın ayrıca  pilot ve de yolcu ile beraber en çok 113 km/saat hızla gidebilmekte olduğu da belirtiliyor. Joystick tipindeki kontrolör ile kumanda edileceği açıklanmış olan oktokopter, en çok 181 kilogram ağırlık taşıyabiliyor olacak.

Proje amacıyla fazlası ile önemli durumda bulunan bu test uçuşu  ise SureFly’ın ticarileşmesinin açısından çok fazla önemli. SureFly’ın üreticisi konumındaki Workhorse şirketi ise 2019 senesinin sonuna kadar tam bir şekilde sertifikasyon ve  de 200.000 Amerikan Doları seviyesinde bir fiyat etiketi ile satış yapmayı hedeflemekte. Yakın gelecek içerisinde otonom araçların yanında otonom hava araçları da aslında en önemli ulaşım araçlarından bir tanesi olacak.

surefly ces workhorse
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi