Tesla model kablosuz şarj özelliğine sahip oluyor

Teknolojinin farklı bir boyutu Tesla Elektrikli Araçlar, şimdide kablosuz şarj olma özelliğiyle oldukça pratik bir özelliğe sahip olacak!

Temiz enerji kavramının günümüzde çokça kullanılmasıyla beraber elektrikli araçların kullanımı artması ve bununla alakalı teşviklerin ülkelerce yapılması, teknolojinin bu alanda farklı hizmetler vermesi için yön verdi. Elektrikli araç denince akla gelen Tesla modelli otomobiller, çeşitli haberlerle gündeme geliyor. Şimdi konuşulan önemli haber ise Tesla kablosuz şarj olabilme özelliğine sahip olacak!

Plugless tarafından üretilen bir kit ile Tesla Model S aracınız kablosuz şarj özelliğine sahip olabiliyor. Bu aracın kablosuz enerji yayımında enerjiyi alabilme ve Tesla Model S aracına uygun voltaj değerlerinde şarj edebilme kabiliyetine sahip olmasını sağlıyor. Şuan olarak Plugless ile şarj edilebilmesi için çok az sayıda istasyonun bulunduğunu ancak yakın zamanda talebe göre bu istasyonların sayısının artabileceğini söyleyelim.

Plugless hizmeti sayesinde 1 saat içinde 32 km yol yapabilecek kadar şarj olan bu araçlar, böylesine yeni bir teknoloji için oldukça tatmin edici bir istatistik ortaya çıkartıyor. Plugless kablosuz şarj kitinin fiyatı ise 2440 dolar olarak satışa sunulduğu biliniyor. Ayrıca soğuk bölgelerde bu verimliliğin düşeceği firma tarafından uyarılarda özellikle belirtiliyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı