Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?

Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?

Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?
Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir? Tugrul Demir
Bu içerik 482 kez okundu.

 

Ticari elektronik ileti yönetim sistemi yani İYS ticari faaliyetlerde bulunan gerçek ve tüzel kişilerin işletmelere ait ürünlerin ve hizmetlerinin reklamını yaptıkları bir sistemdir. Bu sistemi içerisinde çağrı merkezi aramaları, SMS, e-posta gönderimi yer almaktadır. Günümüze alınan kararla bu hizmetler belirli bir sistem üzerinden uygulanarak kontrol altına alınmak zorundadır.

Bu şekilde gönderilen tüm iletilere ticari elektronik ileti adı verilmektedir. Tüm sistemin bu şekilde yönetilmesi, kontrol edilmesi ve uygulanması gerekmektedir. Şirketler bu sayede müşterilerine rahatça ulaşım sağlama şansına sahip olurken aynı zamanda alıcı tarafta beğendiği marka hakkında daha hızlı bir şekilde iletileri takip etme hakkına sahip olacaktır.

Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi Nasıl Çalışır?

İYS sistemine dahil olmadan önce bu sistemin nasıl çalıştığını bilmek gerekiyor. Bu sistem sayesinde elektronik ileti olarak bilinen tüm gönderilerin izinleri alınarak yapılması gerekiyor. Sadece bu iletilerin gönderilmesi değil aynı zamanda yönetilmesi, şikayetlerin alınması ve bunun için gerekli hizmetlerin yapılması da önemlidir.

Alıcı olarak veri tabanında yer alanlar bu sistem sayesinde şikayet edebilme, yönetebilme ve ret edebilme hakkına sahip olacaktır. Kamu tarafından bu tür şikayetlerin kontrolü daha kolay bir şekilde yapılacak, şikayet edilen konu görüntülenecek ve gerekli işlemler hızlı bir şekilde yapılacaktır. Tüm sistem tek bir web sitesi ve veri tabanı üzerinden rahatça yönetilecektir.

Ticari elektronik ileti kapsamında giren faks, akıllı ses kaydetme, elektronik posta, otomatik arama yapma, telefon araması ve SMS hizmetleri dahil olmaktadır. Bu hizmet sayesinde hizmet sağlayıcı olarak kullanılan yöntem ile reklam yapma, geri dönüşüm alma ve yeni hizmetlerden insanların haberdar olması daha kolay bir hale gelmektedir.

İYS sistemi olmadan önce firmalar bu sistemleri kendileri tarafından oluşturdukları veri tabanı üzerinden yapmaktaydı. Verimsiz bir sistem olmasının yanında çok fazla şikayeti de içermekteydi. Ancak günümüzde bu sistem sayesinde kimlerin bu hizmetten faydalanmak istediğini belirlemek ve onlara göre hareket ederek daha doğru noktaya reklam yapmayı başaracaklardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi