Topluluklardan Bildiri: AKK’nı Kaldırın

AKK, son yılların en büyük derdi olarak girişimler yapılsa da; bir dert olarak kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Son bildiri ise, epey fazla insanın imzasını aldı. Detaylar haberimizde...

TTnet yahut yeni adı ile Türk Telekom ve Superonline gibi başlıca internet firmalarının koyduğu sınırlar, gün geçtikçe büyümemekle beraber; internet, gün geçtikçe büyüyen ve kapasiteleri aşan bir alan. Artık, zincirlerini kırmak isteyen pek çok internet kullanıcısı da, bu Türk firmalarına haklı olarak tepki gösteriyorlar. Pek çok tepki, elbette Adil Kullanım Kotası kapsamında. Geçtiğimiz dönemde alınan tepkilerle bir çalışma yapılacağına kesin gözü ile baktığımız adil kullanım kotası konusunda Türk Telekom ve İnternet yetkilileri; 3 Megabit’in 5 Megabit’e çıkarılabileceğini söylemişti ancak bunun yeterli olmayacağı da aşikârdı ve kullanıcılar büyük tepkiler gösterdi.

5 Megabit’e Çıkacak mı?

Türk Telekom ve diğer firma yetkilileri yaptıkları anlaşmalar kapsamında internet hattını adil kullanım kotası kapsamında yüksek ihtimalle bu yıl içerisinde 5 megabit hızına çekecekler ancak bu sınırın kalkmasını isteyen İnternet kullanıcıları derneği; başta BTK olmak üzere Türk Telekom’a da baskı yapmaya devam ediyor.

Superonline Şanslı

Superonline kullanıcıları ise bu sınırın kalkmasını isteseler de bir nevi daha şanslı kullanıcılar diyebiliyoruz zira onların kotaları da hızları da herhangi bir kesinti olmaksızın ek paketlerle sağlanabiliyor yeniden. Ancak özellikle Türk Telekom cephesi bu konuda çok sorunlu.

İnternette Kotaya Hayır

Geçtiğimiz yıllarda yapılan imza çalışmaları bir topluluğun kurulmasına da bu vesile ile sebep oldu diyebiliriz. Topluluk, yayınladığı yeni bildiri ile beraber herhangi bir biçimde adil kullanım kotası istemediklerini bir kez daha bildirdi.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı