Türkiye’de bir Arapça Film: ‘Adı Aşk’ 26 Ocak’ta Vizyonda

Milyonlarca hayranı olan birbirinden ünlü Arap oyuncuların rol aldığı ‘Adı Aşk’ filmi 26 Ocak’ta vizyona giriyor. Türk dizi ve sinema filmleri Arap ülkelerinde büyük beğeniyle izlenirken, İnsert Yapım bir yeniliğe imza attı ve Arap dünyasının yıldızlarını bir Türk filminde bir araya getirdi. Mariam Hussein ve Mustafa Yabaş’ın başrolerini paylaştığı “Adı Aşk” filminin yönetmenliğini ve senaristliğini ise Eyüp Dirlik üstleniyor. Orta Doğu ülkelerinde de vizyona girecek filmde, 2014 Orta Doğu Güzeli manken ve aktris Fati Jamali de rol alıyor.

Türkiye’de bir Arapça Film: ‘Adı Aşk’ 26 Ocak’ta Vizyonda
Türkiye’de bir Arapça Film: ‘Adı Aşk’ 26 Ocak’ta Vizyonda Nehir Karakoçak
Bu içerik 628 kez okundu.

Yapımcılığını Atilla Koç ve Eren Şar’ın üstlendiği filmin çekimleri Çanakkale’de gerçekleşti. Filmin yönetmeni Dirlik, özel bir filme imza attıklarını ve filmin gelirinin şehit yakınlarına ve gazilere destek için bağışlanacağını dile getirdi. Türk oyuncuların Orta Doğu’da büyük üne sahip olduğunu söyleyen Dirlik, “Bu filmle Araplar’ın yıldız oyuncularının Türkiye’de de tanınmasını sağlayarak yeni bir sinerji yaratmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Filmde, Mustafa Yabaş ve Mariam Hussein’in yanı sıra; Kurtlar Vadisi Pusu, Dabbe, O Şimdi Mahkum ve Reis Bey gibi büyük yapımlarda yer alan oyuncu ve müzisyen Ümit Acar da oyuncu kadrosunu güçlendiren en önemli isimlerden.
 

Arap Mültecilere Özel Gösterim

Türkçe alt yazılı olarak vizyona girecek ‘Adı Aşk’ filmi için Araplar’ın Türkiye’de yoğun olarak yaşadığı Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Hatay, Kilis, Mardin ve Adana gibi illerde özel gösterimler yapılacak. Özellikle Suriyeli mültecilerin de hayran oldukları sanatçıları izleyebilmeleri için belediyelerle iletişim halinde olduklarını söyleyen Dirlik, “Belediyelerin bize sağladığı imkanlar dahilinde filmimizi mültecilerle de buluşturacağız. Mülteci kamplarında da gösterimler düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi