Turquality derslerinde patlama…

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality her geçen gün daha çok ilgi görüyor. Bu nedenle İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde bir sertifika programı Dr. Salim Çam yönetiminde düzenlendi. Turquality Günümüzde gittikçe ağırlaşan rekabet koşulları ve değişen tüketim kalıpları uluslararası arenada yer almak isteyen şirketleri daha fazla katma değer ve daha fazla pazar payı anlamına gelen güçlü markalar yaratmaya teşvik ediyor. Günümüzde 200’den fazla firma Turquality kapsamına alındı.

Turquality derslerinde patlama…
Turquality derslerinde patlama… Nehir Karakoçak
Bu içerik 1039 kez okundu.

Vizyonu geniş, dünya markası olma yolunda adım atmayı hedefleyen her kurum ve kuruluşun katılmasında büyük fayda olan Turquality ve Marka Uzmanlık Sertifika Programı İTÜ, Maslak Kampüsün de 28 Ekim 2017 günü başladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Maçka Kampüsünde bulunan Sürekli Eğitim merkezinde yapılan ilk derse 55 kişilik sınıfta, 72 kişi katıldı. İlk dersi Turquality Uzmanı Dr. Salim Çam ile Ekonomi eski Bakanı Kürşat Tüzmen verdi.

Turquality ve Marka Uzmanlık Sertifika Programına çok sayıda üniversite öğrencisi de ücretsiz olarak katıldı.

İşletmelere, markalara ve girişimcilere büyük destek sağlayan Turquality/Marka Destek Programı ile ilgili olarak bilinmeyen pek çok nokta var.

Kuruluşlar her ne kadar bu konuda profesyonel destek alsalar da kendi bünyelerinde konunun uzmanlarını çalıştırmak zorunda.

İşte bu nedenle birçok markayı, işletmeyi ve girişimciyi Turquality ile buluşturan Progroup uluslararası Danışmanlık şirketi 8 hafta sürecek, 75 saatlik uzmanlık sertifika programı düzenledi.

Sertifika programına Ülkemizin en güçlü eğitim kurumlarından İstanbul Teknik Üniversitesi partner olarak destek veriyor. Programın eğitim kadrosunda ise dokuz akademik kadro sahibi uzman yer alıyor.

Öte yandan Turquality uygulamaları ve örnekleriyle başarı öykülerini anlatan bölümlerde Türk ekonomisinin başarılı 15 iş adamı kürsüde olacak.

Konuyla ilgili olarak Dr. Salim Çam şunları söylüyor: “TURQUALITY®, ülkemizin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmalarımızın, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçlerini kapsıyor. Bu çerçevede firmaların yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlayarak uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmelerini sağlıyor. Türk markalar aracılığıyla olumlu Türk malı imajı da böylece oluşturuluyor.”

Güçlü eğitmen kadrosu

Turquality Programına Kabul Edildikten Sonra Neler Yapılmalıdır? Desteklenen Harcama Kalemleri Nelerdir? Turqualtiy Bütçesi Nasıl Hazırlanır? Turquality Otomasyonu Nedir? Otomasyona Nasıl Giriş Yapılır? Turquality Destek Programlarından En Üst Düzeyde Nasıl Yararlanılabilinir? Turquality Stratejik Yol Haritası Nasıl Hazırlanır? Konularında dersleri güçlü bir eğitmen kadrosu sürdüreek

Prof. Dr. Selim Zaim (İTÜ), Prof. Dr. Banu Elmadağ Baş (İTÜ), Doç. Dr. Emre Çevikcan (İTÜ), Doç. Dr. Murat Baslak (İTÜ), Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk Beyca (İTÜ), Yrd. Doç. Dr. Gaye Karaçay Aydın (İTÜ), Dr. Salim Çam (İTİCÜ, YTÜ), Uzm. Mustafa Şapçı

 

Patronlar kürsüde

Öğrencilere ekonomi ve sanayi alanındaki pratik bilgileri ile Turquality konusunda ki deneyimlerini ise iş adamları anlatacak. İTÜ ve Progroup iş birliği ile hazırlanan sertifika programında öğrencilere hitap etmek üzere Ali Ülker (Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Ali Murat Kızıltaş (İnci Deri Yönetim Kurulu Başkanı), Adnan Dalgakıran (Dalgakıran Yönetim Kurulu Başkanı), Berna İlter (BRN Yatak Yönetim Kurulu Başkanı), Dr. Barış Pakiş (Polin Yönetim Kurulu Başkanı), Emre Gencer (Emak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Erkan Güral (Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı), Hakan Güldağ (Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni), Harika Karakan (Doğuş Çay Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Kürşat Tüzmen (Ekonomi Eski Bakanı), Murat Kolbaşı (Arzum Yönetim Kurulu Başkanı) Mustafa Laçin (Silverline Yönetim Kurulu Başkanı), Süleyman Orakçıoğlu (Damat Yönetim Kurulu Başkanı), Salim Çam (Progroup Yönetim Kurulu Başkanı), Vehbi Varlık (İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı) kürsüye çıkacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi