Twitter Pericope Videolarına Reklam Getiriyor!

Popüler mikro blog sitesi olan Twitter’ın sahibi olduğu canlı yayın platformu Periscope kullanıcılarına kötü haber! Periscope videoları artık reklamlı olacak!

Twitter Pericope Videolarına Reklam Getiriyor!
Twitter Pericope Videolarına Reklam Getiriyor! Burak AYDIN
Bu içerik 635 kez okundu.

Canlı video çılgınlığını başlatan Periscope tepki çekecek bir yenilik üzerinde çalışıyor. Twitter’ın sahibi olduğu Periscope’un ikinci yaşını doldurmasına az bir süre kala artık para kazanmak için bir takım tepki çekecek yeni değişikliklere gideceğini açıkladı.

Bu anlamda Twitter ve Periscope artık hem canlı yayınlara hem de arşivdeki canlı yayınların önüne yeni reklamlar koyacak. Videoların önüne koyulacak olan reklamlardan hem Twitter’ın hem de yayıncıların para kazanacağı açıklandı.

periscope-reklam

Twitter yaptığı açıklamada reklam özelliğini ilk olarak moda ve spor müsabakaları gibi yayınların öncesinde gösterileceğini ifade etti. Ayrıca söz konusu reklam gelirlerinin ilk olarak yalnızca büyük bir kitleye yayın yapan yayıncılar için bir gelir kapısı olacağı belirtiliyor. Yine de gelen diğer iddialara göre Twitter bu planı geniş bir sürece yaymak istiyor ve reklam gelirlerini tüm kullanıcılar için açmak istiyor. 

periscope twitter reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi