Twitter Üzerindeki Karakter Sınırı 280'e Çıktı

Twitter isimli ünlü sosyal medya platformu, bugün fazlası ile radikal bir karar alıp resmi hesabı üzerinden bugüne kadarki süre içerisinde 140 olarak belirlenmiş karakter sınırını 280’e çekmiş olduğunu resmen açıkladı.

Twitter Üzerindeki Karakter Sınırı 280'e Çıktı
Twitter Üzerindeki Karakter Sınırı 280'e Çıktı Mahmut Şahan
Bu içerik 787 kez okundu.

Twitter isimli ünlü sosyal medya platformu, bugün fazlası ile radikal bir karar alıp resmi hesabı üzerinden bugüne kadarki süre içerisinde 140 olarak belirlenmiş karakter sınırını 280’e çekmiş olduğunu resmen açıkladı. Resmi hesaba kontrol ederek görebilecek olduğunuz açıklama içerisinde, şimdilik  çok küçük bir grubun bu yeni özelliği kullanabilmekte olduğunu açık bir şekilde söylerken niçin bu şekilde bir değişikliğin gerçekleştirildiği ile alakalı olan verilerin yer aldığı blog gönderisini de paylaştı.

Saatler tam 00:00’ı gösterirken yapılmış olan bu özel açıklamadan hemen sonra Twitter platformunun kurucusu olan Jack Dorsey ise, 140 karakteri aşmış olan uzun tweet’ ile birlikte yeni özelliği yeniden açık bir şekilde göstermiş oldu.

Şimdilik ise bu özelliğin tam olarak ne kadar süre test aşamasında bulunacağı ve de bütün kullanıcılar için tam olarak için ne zaman kullanıma sunulacak olduğu konusunda net bir bilgi yer almıyor. Fakat çok yakın bir zaman içerisinde artık 140 karakter kullanmak yerine 280 karakter kadar uzunluğa sahip daha geniş tweet’ler atmaya başlayabileceğiz. Zaten daha öncesinde de link ile görsel adlarının 140 karakterden sayılmıyor olması  fazlası ile önemli bir gelişme olarak gündem içerisinde yerini almayı başarmış idi.

twitter karakter güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi