Twitter’dan Nicki Minaj’a ayrıcalık

Twitter, COVID-19 aşıları hakkında yanıltıcı bilgiler içeren tweet'leri etiketlemeyi taahhüt etti; ancak şirket, yakın zamanda Nicki Minaj'ın aşının kuzeninin arkadaşını iktidarsız hale getirdiğini iddia eden tweet'lerinin kurallarını ihlal etmediğini söyledi.

Twitter’dan Nicki Minaj’a ayrıcalık
Twitter’dan Nicki Minaj’a ayrıcalık Nehir
Bu içerik 94 kez okundu.

Twitter, COVID-19 aşıları hakkında yanıltıcı bilgiler içeren tweet’leri etiketlemeyi taahhüt etti; ancak şirket, yakın zamanda Nicki Minaj’ın aşının kuzeninin arkadaşını iktidarsız hale getirdiğini iddia eden tweet’lerinin kurallarını ihlal etmediğini söyledi. Nicki Minaj’ın tweet’lerinin aksine COVID-19 aşısının erkeklerde veya kadınlarda doğurganlık sorununa neden olabileceğine dair bilinen hiçbir bilimsel kanıt yok.

Minaj, 22,6 milyon takipçisine şu şekilde tweet attı: “Trinidad’daki kuzenim aşı almayacak, çünkü arkadaşı aldı ve iktidarsızlaştı. Testisleri şişmiş. Arkadaşının evlenmesine haftalar kalmıştı, şimdi kız düğünü iptal etti. Bu yüzden sadece dua edin ve kararınız konusunda rahat olduğunuzdan emin olun.”

AŞI OLMAYI TEKRAR DÜŞÜNÜN

Minaj, takipçilerine bu bilgilere dayanarak aşı alma kararlarını düşünmeleri gerektiğini söylese de konunun gerçekliği ile hiçbir açıklama gelmedi.

Teknoloji şirketi the Verge’e bir Twitter sözcüsü Minaj’ın tweet’lerinin Twitter kurallarını ihlal etmediğini yazdı. Minaj ise bu esnada aşı konusunda tartışmalı birçok tweet attı.

Twitter, COVID yanlış bilgilerinin platformda yayılmasını önlemek için pek çok aksiyon alıyor. Platform, ağustos ayında insanların COVID yanlış bilgilerini bildirmesine izin veren yeni bir özellik başlattı.

Minaj’ın tweet’i şu anda COVID-19 aşısı hakkında bilimsel bilgiler içermiyor, ancak Twitter’ın Birdwatch programındaki kişiler, tweet’in potansiyel olarak nasıl yanıltıcı olabileceğine dair bir düzineden fazla not bıraktı. Bununla birlikte, Birdwatch şu anda hala sınırlı bir pilot uygulamada, yani Twitter kullanıcılarının önemli bir çoğunluğu bu doğrulama kontrollerini göremiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi