Twitter’ın Satışı İçin İbre Facebook’a Döndü!

Mali krizden çıkamadığı için satışa çıkan Twitter’ı almaktan vazgeçen Salesforce firması Facebook’un önünü açtı. Twitter yanıda Facebook kanatları altına girebilir.

Sosyal mikro blog ve paylaşım platformu Twitter, son dönemlerde yaşadığı mali krizler nedeniyle satışa çıkarılmıştı. Birçok firmanın teklif verdiği ve almak istediği platform için en çok adı geçen firma Salesforce olmuştu. Ancak firmanın Twitter’ı alma fikrini açıkladığı anda borsada sıkı bir düşüş yaşaması bu fikirden vazgeçmesine neden oldu.

Resmi bir açıklama yapan Salesforce, Twitter’ı satın almak için verdiği teklifi geri çektiğini söyledi. Bu açıklamanın ardından Twitter’a sahip olmak isteyen diğer birçok firmadan da teklifini geri çekme kararı geldiği öğrenildi.

Tek Alıcı Facebook Kaldı

Piyasada gün geçtikçe biraz daha değer kaybeden Twitter için alıcı olarak tek kalan isim Facebook oldu. Piyasada sosyal medya platformunu alacak başka ismin kalmaması elbette ki Facebook’un elinin daha güçlenmesine neden oldu.

Şu anda Twitter için teklif sunması beklenen bir firma olmaması, Facebook’un Twitter’ı alacağına kesin gözüyle bakılmasına neden oldu. Böyle giderse çok yakın zamanda Twitter’ı Facebook bünyesinde görmeye başlayabiliriz. İki büyük firma arasında görüşmelerin yakın zamanda başlayacağı ve satışın detaylarının görüşüleceği gelen bilgiler arasında yer aldı. Sonuçta neler olacak bizde merakla takip edeceğiz.


1 Yorum

Yorum Yap
  1. deniz
    Ekim 16, 00:42 deniz

    twittırın satılacağını sanmam. facebook alırsa eğer internette tekel konumuna gelir

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı