Uber Şirketi Ekran Görüntüsünü Kaydediyormuş

Başı hiç bir şekilde dertten kurtulamamış olan Uber şirketi, bu defa ise iPhone modelindeki telefon kullanıcılarından çok büyük bir tepki çekecek gibi gözükmeye başlamış oldu.

Uber Şirketi Ekran Görüntüsünü Kaydediyormuş
Uber Şirketi Ekran Görüntüsünü Kaydediyormuş Mahmut Şahan
Bu içerik 991 kez okundu.

Başı hiç bir şekilde dertten kurtulamamış olan Uber şirketi, bu defa ise iPhone modelindeki telefon kullanıcılarından  çok büyük bir tepki çekecek gibi gözükmeye başlamış oldu. Geçmiş olduğumuz günlerde ortaya çıkmış olan bilgilere bakılır ise Uber şirketi iPhone modelindeki telefon kullanıcılarının ekranını kaydetmekte.

 

Apple şirketinin normal şartlarda uygulamalar için ekran kaydetme iznini vermemiş olmasına karşın Apple şirketi  ile gerçekleştirilmiş olan bir anlaşma sonrasında Uber şirketine özel izin verilmiş olduğu ile alakalı iddiasına Uber şirketinden bir  cevap  ise hiç bir şekilde gecikmedi. Uber şirketinin güvenlik araştırmacılarından biri olan Melanie Ensign, Twitter üstünden çok özel bir açıklama daha gerçekleştirdi. Bu izin ile alakalı bir şekilde, Apple Watch ürününün daha önceki nesillerinin  bir harita görüntüsünü işleyememiş olduğunu bu sebep ile iPhone modelinin ekranının kaydedilip Apple Watch ürününe aktarılmış olduğunu da açık bir şekilde belirtmiş oldu.

Bu bahsi geçen durumu ortaya çıkartmış olan güvenlik araştırmacılarından biri olan Will Strafach ise, Uber 
 şirketinin dışında farklı bir uygulamada bu çok özel olan izni görmemiş olduğunu da açık bir şekilde belirtti ve de Uber uygulaması içinde meydana gelebilecek bir güvenlik zafiyetinin bu  verilen özel izin sebebi ile bütün iOS güvenliğini tehlikeye atabilecek olduğunu da açık bir şekilde belirtti.

apple uber iphone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi