Ücretsiz Spotify kullanıcılarına zararlı reklam uyarısı!

Şu an için en popüler müzik dinleme uygulaması olarak bilinen Spotify'nin, ücretsiz üyelerine zararlı reklamlar gösterildiği iddia ediliyor.

Yaklaşık 30 milyon abonesiyle dijital müzik platformu deyince akla ilk gelen uygulama olan Spotify, ücretli ve ücretsiz üyelik seçenekleri ile kullanıcılarına müzik keyfini yaşatıyor. Ancak son günlerde özellikle ücretsiz üyeleri/kullanıcıları ilgilendiren ciddi bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Spotify, ücretsiz üyelerine zararlı yazılım olan reklamları göstermekte!

Spotify resmi genel destek forumunda son günlerde bir çok benzer konular gündemi meşgul ediyor. Buna göre kullanıcılar ücretsiz üyelikle indirdikleri yazılım sonrası masaüstü bilgisayarlarında tarayıcıdan farklı farklı spam türü sayfaların açıldığını belirtiyorlar.

Eğer siz de Spotify ücretsiz kullanıcısı iseniz, program açıkken tarayıcınızdan anlamsız sayfalar açılmaya başlıyorsa bunun sebebi haberimizdeki konuyla ilgili olabilir. Konuyla ilgili bir çok kullanıcı Twitter üzerinden gönderdikleri tweetler ile tepkilerini dile getiriyorlar.

Windows, Ubuntu ve MacOS işletim sistemlerinin tamamını etkileyebilen ücretsiz kullanıcılara sunulan bu reklam içeren yazılım hakkında Spotify henüz resmi bir açıklama yapmadı.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı