Ülkemiz haricindeki Her Yerde mac Mini Emekli Oldu

Apple şirketi, 2011 senesindeki Mac Mini masaüstü olan bilgisayarlarını klasik ve de satıştan kaldırılmış ürünlerin kategorisine eklemiş bir halde.

Ülkemiz haricindeki Her Yerde mac Mini Emekli Oldu
Ülkemiz haricindeki Her Yerde mac Mini Emekli Oldu Mahmut Şahan
Bu içerik 916 kez okundu.

Apple şirketi, 2011 senesindeki Mac Mini masaüstü  olan bilgisayarlarını klasik ve de satıştan kaldırılmış ürünlerin kategorisine eklemiş bir halde. Pekala, bu durum aslında Mac Mini serisinin de sonunun geldiği anlamına mı gelmekte?

2011 senesinin ortasında satışa çıkartılmış olan model, 30 Kasım 2017 itibari ile nostaljik bir ürün durumuna geldi. Kısaca açıklama gerekir ise artık Apple ve de Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları bu modeli hiç bir şekilde tamir etmeyecek ve de  modele  bir servis sunmayacaklar. Ürünün  ise 5 yaşını çoktan geçmiş bir durumda bulunduğunu ve 2012  senesinin sonunda üretiminin sonlandırılmış olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Öte taraftan, Kaliforniya ve de ülkemiz için halen ekstra 2 sene daha servis sağlanacak olduğunun altı çizilmekte. Bu açıdan ülkemizde yer alan ürün sahipleri fazlası ile şanslı  da diyebiliriz. Thunderbolt isimli portuna sahip bulunan ilk ürünlerden olan 2011 Mac Mini  bilgisayar modelleri, CD ve de  DVD için optik disk sürücülerine sahip olmaması ile beraber dikkat çekmiş idi. Model gücünü de, 5 nesilden eski olan çift çekirdekki Haswell isimli işlemcilerden almakta.

Apple şirketinin uzun bir süredir yeni bir model sunmamış olması da dikkat çekmekte. Firma, modüler Mac Pro planlarını duyurmuş olduğu esnada, bu mini bilgisayarının çok önemli bir ürün olduğunu açıklamış ancak yeni bir modelde çalışılmakta olduğu konusuna da değinmemişti.

apple mac mac mini
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi