Ve Resmi Açıklama Geldi: “Flash Player Güncelleme Almayacak”

Bir efsanenin son kullanım tarihi daha belli oldu. Bir döneme damgasını vuran teknoloji Flash Player, 2020 tarihinde son buluyor.

Ve Resmi Açıklama Geldi: “Flash Player Güncelleme Almayacak”
Ve Resmi Açıklama Geldi: “Flash Player Güncelleme Almayacak” Ezgi Eroğlu
Bu içerik 661 kez okundu.

Hakkında yıllardır pek çok söylenti çıkan Flash Player’ın güncelleme almayacağı tarih açıklandı. Steve Jobs tarafından yıllar önce belirtilen ve Flash’ın artık kullanıma kapanacağı tarih de belli olmuş oldu.

Adobe tarafından piyasaya sürülen, 1996 yılından bu yana pek çok internet sitesinde kendisine yer bulan ancak html5 teknolojisi ile popülerliğini kaybeden Flash Player, 2020’den itibaren güncelleme almayacak.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, 2020 tarihine kadar Flash Player ile kurulan sitelere destek sürecek. Bu tarihe kadar ise Flash kullanan sitelere açık standartlara geçiş sürecinde destek olunacak, bildirimler gönderilerek site sahiplerine yol gösterilecek.

Web dünyasında bir döneme damgasını vuran teknoloji, HTML5, WebGL, CSS3 gibi teknolojilerin piyasaya girmesi ile popülerliğini yitirmişti. Adobe tarafından yapılan açıklamadan sonra ise, Google, Facebook, Microsoft gibi devlerin de Flash Player üzerindeki çalışmalarına son vermesi bekleniyor.

Aşırı kaynak yönetimi, sistemlerdeki bıraktığı güvenlik açıkları gibi birçok tartışmalı maddeye sahip teknolojinin son bulacağını Apple’ın kurucusu Steve Jobs, yıllar önce dile getirmişti.

Açık standartların oldukça yaygın olarak kullanıldığı günümüzde, Flash Player kullanan projelerin ne kadar azınlıkta olduğu ise bir gerçek olarak göze çarpıyor.

Adobe, Flash Player’ı hala kullanan sitelere ise desteğini 2020 yılına kadar sürdürecek, yine bu tarihe kadar açık kaynaklara geçiş için ise önerilerini kullanıcılarına iletiyor olacak.

flash flash player abode flash ne zaman sona erecek flash kalktı flash player kalkıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi