Vine’ın Yapımcıları Yeni Uygulamalarını Tanıttı!

Popüler mikro blog sitesi bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde küçülmeye gideceğini açıklamıştı. Bunun ilk aşamaması olarak Vine'ı kapatma kararı almıştı. Twitter'ın bu kararı üzerine Vine'ın yapımcıları yeni uygulamarını tanıttı!

2012 yılında yola çıkan Vine uygulamasının çeşitli nedenlerden dolayı 2016 yılında Twitter tarafından fişinin çekileceği açıklanmıştı. Bu uygulamanın kapatılacağını bir süre önceden öğrenen Vine’ı yapan ekip yeni bir uygulama üzerinde çalışmalara başladı.

Hype : Yeni Bir Canlı Yayın Uygulaması!

Hype adındaki bu uygulama Vine ile tanınan Rus Yusupov ve Colin Kroll tarafından geliştirildi. Hype uygulamasının kullanıcılarına ne sunacağını basitçe açıklamak gerekirse, kullanıcılar internetin olduğu her yerden canlı yayın yapma imkanına sahip olacaklar. Hype uygulamasında kullanıcıların fon müziği, galerilerinden fotoğraf ya da video yükleme imkanları da oluyor.

Canlı Yayın Uygulamalarının Sunduğu Özelliklerden İleri Gidemiyor!

Kullanıcıların yayınları esnasında uçuşan pırıltılar oluyo ve bu bunun gibi pek çok özellik Hype uygulamasında kullanıcılara sunuluyor. Özünde Periscope ve Facebook Live’dan ileri gidemeyene Hype uygulamasının kullanıcılar tarafından sevilip sevilmeyeceği ise büyük merak konusu.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı