VODAFONE, CANNES’DAN BRONZ ASLAN İLE DÖNDÜ

Vodafone, reklam ve pazarlama dünyasında yaratıcılığın zirvesi olarak kabul edilen Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde bu yıl da önemli bir başarıya imza attı. Y&R Team Red İstanbul tarafından Vodafone için hazırlanan ve Vodafone’un geniş 4.5G kapsama gücüne dikkat çeken “Özür Dileriz” (Sorry) temalı yaratıcı kampanya, “İlan” ve “Açıkhava” kategorilerinde toplam 5 kısa liste (shortlist) ve bir Bronz Aslan aldı.

VODAFONE, CANNES’DAN  BRONZ ASLAN İLE DÖNDÜ
VODAFONE, CANNES’DAN  BRONZ ASLAN İLE DÖNDÜ Nehir Karakoçak
Bu içerik 590 kez okundu.

 Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, reklam ve pazarlama alanında dünyanın en saygın ödüllerinin verildiği Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde bir kez daha ödülle buluştu. Y&R Team Red İstanbul tarafından Vodafone için hazırlanan ve Vodafone’un geniş 4.5G kapsama gücüne dikkat çeken “Özür Dileriz” (Sorry) temalı yaratıcı kampanya, dünya çapında yaratıcılığın zirvesi olarak kabul edilen 64. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde “İlan” (Print) kategorisinde 2, “Açıkhava” (Outdoor) kategorisinde 3 kısa liste (shortlist) ve bir Bronz Aslan aldı. “Özür Dileriz” teması altında hazırlanan “Balina”, “Atlayış” ve “Meteor” konulu işler, “Açıkhava - Ticari Kamusal Hizmetler” (Outdoor - Commercial Public Services) alt başlığında ödüle layık görüldü.

 

Vodafone abonelerini dijital dünyanın olanaklarından en üst düzeyde faydalandırmayı hedeflediklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, faaliyet gösterdiğimiz ülke sayısı bakımından bugün dünyanın en geniş 4.5G ağına sahip operatör konumundayız. Grubumuz, 21 ülkede 4G, 5 kıtada ve 16 ülkede ise 4.5G hizmeti sunuyor. Türkiye’de 4G uluslararası dolaşım hizmetini ilk sunan operatör olarak, abonelerimize diğer operatörlerden iki katı fazla noktada, toplam 100 ülkeyi kapsayan çok geniş bir coğrafyada 4G ve üzeri teknolojilerin özelliklerinden yararlanma imkânı veriyoruz. Bununla birlikte, Türkiye’nin en geniş 4.5G kapsamasını sunan operatörüz. Bu geniş 4.5G kapsama gücümüzü konu olan ‘Özür Dileriz’ temalı yaratıcı kampanyamızla, reklam ve pazarlama dünyasının kalbinin attığı Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nden ödülle dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her zaman benzersiz ve samimi olma hedefiyle dünya çapında ses getiren yaratıcı kampanyalara imza atmaya devam edeceğiz.”

 

Vodafone, en geniş 4.5G kapsama gücü için özür diliyor

Vodafone’un ödüllü “Özür Dileriz” kampanyasında şirketin dünya genelinde geniş 4.5G kapsama gücüne vurgu yapılıyor. “Balina”, “Atlayış” ve “Meteor” olmak üzere üç ayrı konuda hazırlanan işlerde, akıllı telefon kullanıcılarının son derece aşina olduğu bir tespitten yola çıkılarak, en olmadık zamanlarda gelen istenmeyen çağrı ve mesajlara gönderme yapılıyor. Vodafone’un geniş 4.5G kapsama gücü sayesinde kullanıcıların dünyanın en uzak köşelerinde dahi ulaşılabilir olacakları, hatta sırf bu nedenle çok önemli bir anı bile kaçırabilecekleri anlatılıyor. Vodafone, hafif mağrur bir tavırla, “En geniş 4.5G kapsamamız için özür dileriz” (Coverage everywhere, sorry) diyerek bu hizmet için müşterilerinden özür dilerken, aslında sunduğu hizmetin benzersizliğine dikkat çekiyor.

 

“Özür Dileriz” reklam kampanyasının künyesi:

Reklamveren: Vodafone Türkiye

Reklamveren Temsilcisi: Engin Aksoy, Ebru Özgüç, Murat Büyükkucak

Reklam Ajansı: Y&R Team Red İstanbul

Yönetici Kreatif Direktör: Ayşe Aydın Erdoğan

Kreatif Direktörler: Erkan Kaya, İlker Dağlı

Art Direktör: Ümit Aydın

Reklam Yazarı: Can Yıldız

Grafik: Burak Kirpi

Müşteri İlişkileri: Sezin Özçelik Güneş, Aycan Semizer

Stratejik Planlama: Bediz Eker, Serra Gizem Akyel, İpek Kardeşler

Yönetici Prodüktör: Deniz Kunkut

Ajans Prodüktörleri: Özgür Dağgez, Gamze Bayındır Gedik

Y&R Avrupa Kreatif Direktörü: Jaime Mandelbaum

Fotoğraf: RPresenter Murat Süyür

Retouch: Bee İstanbul

 

Vodafone Türkiye hakkında

Gelirler bakımından dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden biri olan Vodafone Grubu’nun bünyesinde yer alan Vodafone Türkiye, 31 Mart 2017 itibariyle hizmet sunduğu 22,8 milyon abonesiyle Türkiye’nin ikinci büyük mobil iletişim şirketidir. Türkiye’nin en büyük uluslararası doğrudan yatırımcılarından olan Vodafone Türkiye’nin bugüne kadar toplam yatırımları 20 milyar TL’ye ulaşmıştır. 2010’da Borusan Telekom’u bünyesine katan Vodafone Türkiye, 2011’de de Türkiye’nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Koç.net’i bünyesine dahil etmiştir. Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonu doğrultusunda bireylere ve kurumlara mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADSL ve fiber hizmetleri sunan Vodafone Türkiye, yaklaşık 3300’ü aşkın çalışan kadrosu, 1200’ü aşkın perakende mağazası ve ekosisteminde bulunan 43.000 paydaşı ile faaliyet göstermektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi