Volkswagen Şirketinin Elektrikli Araçlara Yatırım Yapacağı Açıklandı

Volkswagen şirketi; elektrikli otomobille ile birlikte, otonom sürüşü teknolojilerine, ulaştırma servislerine ve de dijitalizasyona tam tamına 34 milyar euro tutarında bir yatırımda bulunmaya hazırlanıyor.

Volkswagen Şirketinin Elektrikli Araçlara Yatırım Yapacağı Açıklandı
Volkswagen Şirketinin Elektrikli Araçlara Yatırım Yapacağı Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 508 kez okundu.

Volkswagen şirketi; elektrikli otomobille ile birlikte, otonom sürüşü teknolojilerine, ulaştırma servislerine ve de dijitalizasyona  tam tamına 34 milyar euro tutarında bir yatırımda bulunmaya hazırlanıyor.


Almanya merkezli olarak faaliyet göstermekte olan firma, gerçekleştirmiş olduğu açıklama içerisinde, ödeneklerin ''bütün gruba ait olan modellerinin elektrikli ve de hibrit duruma getirilmesi'' amadıyla kullanılacak olduğunuda açık bir şekilde  belirtti. 2018 ila 2022 dönemini kapsamakta olan  bu  özel yatırım hedefleri ise, 17 Kasım 2017 Cuma gününde gerçekleştirilmiş olan VW Grup toplantısı kapsamında belirlenmiş oldu.

Alman asıllı üretici, geçmiş olduğumuz eylül ayı içerisinde 2030 senesinden itibaren her modelinin bir tane elektrikli varyantını geliştirecek olduğunu da resmi bir şekilde açıklamıştı. VW grubu bünyesi içerisinde 300 taneden çok aracın yer aldığınız düşünürsek bu yeni hedef, ulaşması çokta  basit bir hedef olmayacak gibi gözüküyor.

VW şirketi, üretim sürecini ise gelecek dönemler içerisinde geliştirecek olduğu yeni elektrikli araçlar ile ilgili optimize etme sayesinde Zwickau‘da yer alan tesisini  de elektrikli araç üretimi için özel bir şekilde tahsis etmiş olacak. Volkswagen şirketi elektrikli araç piyasasında yer alan gelişmeleri sürekli olarak takip ederek bu gelişimde diğer firmaların gerisinde kalmamak amacı ile yeni ataklar yapmayı da sürdürüyor.

volkswagen elektrikli araç yatırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi