Volvo Araç Sektöründe Yeni Bir Devrim Başlatmak İçin Hazırlanıyor

Araç sektörünün en büyüklerinden olan Volvo 2019 sonrası üreteceği tüm araçlarının Hibrit ya da elektrikli olacağını açıkladı.

Volvo Araç Sektöründe Yeni Bir Devrim Başlatmak İçin Hazırlanıyor
Volvo Araç Sektöründe Yeni Bir Devrim Başlatmak İçin Hazırlanıyor Ezgi Eroğlu
Bu içerik 796 kez okundu.

Volvo şu an, özellikle araç içi güvenlik arayanların seçtiği yüksek teknolojili ve sağlam araçlar üreten bir üretici konumunda. Yaptığı açıklama ile ise çok uzun yıllardır kullanılan içten yanmalı motor teknolojisini kullanmayı bırakıp hibrit ya da elektirikli araç teknolojisine geçeceklerini kesin bir diller belirtti. Açıklamaları arasında 2019 – 2011 yılları arasında 5 adet tamamen elektrikli ya da hibrit ürün çıkartacaklarını belirttiler.

Bildiğimiz üzere Volvo yaklaşık 10 yıldır elektrikli motorlar üzerine çalışmalar yapıyor. Elektrikli motorların hem kullanıcı hem de çevre için çok daha yüksek başarı göstereceğini savunan Volvo Genel Müdürü Hakan Samuelsson: "Bu duyuru sadece içten yanmalı motorlarla çalışan araçların sonu anlamına geliyor. İnsanlar giderek artan oranda elektrikli araç talep ediyor ve müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz" dedi.

IHS Otomotiv uzmanlarından olan Tim Urquhart ise:

 "2019'dan önce piyasaya çıkartılan modellerde yine geleneksel içten yanmalı motorlar olacak. Duyuru önemli ve etkileyici olsa da etkisi küçük olacak. Vaat ettikleri hibrit araçlar sadece motoru çalıştırma ve durdurma anlamında hibrit de olabilir" ifadesinde bulundu.
 

Hibrit motolar günümüzde de birçok araç üreticisi tarafından basit manada motor start – stop özelliği ile kullanılıyor ancak Urquhart’a göre Volvo bu teknolojiyi çok çok daha ilerleterek farklı bir teknoloji ile gelmeyi planlıyor.

volvo hibrit elektirkli araç otomotiv
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi