WhatsApp Dosya Gönderme Sınırları Kalktı

Dünya’nın en çok kullanılan sohbet uygulaması WhatsApp, yaptığı güncelleme ile dosya gönderme işlemi sırasında var olan sınırlandırmalar kaldırdı. Gelen güncelleme şu aşamada beta olarak yayınlandı.

WhatsApp Dosya Gönderme Sınırları Kalktı
WhatsApp Dosya Gönderme Sınırları Kalktı Ezgi Eroğlu
Bu içerik 917 kez okundu.

Sürekli olarak yeni güncellemeler ile kullanıcılarına farklı özellikler sunmayı başaran WhatsApp, son güncellemesi ile uzun zamandır uygulamayı kullananların beklediği özelliği aktif hale getirdi. Eski versiyonlarda, sadece pdf,docx ve xlsx uzantılı dosyaları paylaşmaya olanak sağlayan uygulama, yayınladığı son güncelleme ile tüm dosya tiplerinin gönderilmesine izin verir hale geldi. Henüz beta olarak yayınlanan güncellemenin kararlı sürümünün ne zaman yayınlanacağı merak konusu.

Yeni güncellemeyi alan kullanıcılar bundan böyle, müzik, video, apk gibi dosyaları birbirlerine gönderebilecekler. Android işletim sistemlerinde 100 MB dosya boyutu ile sınırlı olan dosya paylaşma özelliği, iOS işletim sistemlerine sahip cihazlarda ise 120 MB’lık dosyaların gönderilmesine olanak sağlıyor.

Son güncellemenin getirdiği başka bir özellik ise görünüm ile alakalı. Çoklu resim gönderildiğinde, tek tek farklı dosya gönderimi yapan uygulama bundan böyle gönderilen çoklu resimleri gruplandırarak gösterecek. Gönderilen resimlerin sadece birkaçını gösterecek, ancak daha fazla resmin karşı taraftan alındığına dair bir ibare ile kullanıcıları uyaracak. Kullanıcılar ise diğer resimleri görüntüleyebilmek için bu ibareye tıklayarak diğer resimleri de görüntüleyebilecek.

Başka bir özellik ise arama ekranına geldi. Daha önceleri gelen aramaları yanıtlamak için ekranda bulunan butonu sağa doğru kaydırmak gerekiyorken, şimdi ise ekranı kolayca yukarı doğru kaydırarak gelen arama cevaplanabilecek.

whatsapp whatsapp dosya gönderme whatsapp dosya gönderme uzantıları whatsapp hangi dosyalara izin veriyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi