Whatsapp GIF desteği kullanıma sunuldu

Sosyal medyada uzun süredir beğeni ile kullanılan GIF özelliği artık Whatsapp üzerinden de kullanılabilecek. Tek yapmanız gereken Whatsapp’In yeni Beta sürümünü yüklemek.

Son aylarda sosyal medya platformlarında en sevilen özelliklerden biri GIF özelliği oluyor. Hareketli resim olan GIF, video ve resim paylaşımlarını geride bırakmayı başardı. Bu özellik birçok sosyal paylaşım sitesi tarafından kullanılırken, son haftalarda anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta da bu özelliğin kullanılacağı haberleri gelmeye başladı.

Whatsapp, kullanıcılarının uzun süredir bekledikleri GIF desteğini yeni Beta sürümü ile vermeye başladı. Destek ilk olarak Android kullanıcıları için başladı. Android işletim sistemli telefonlardan Whatsapp V2.16.293 Beta sürümünü güncelleyen kullanıcılar Whatsapp GIF özelliğini kullanmaya başlayacak.

Whatsapp GIF Yeni Sürümle Geldi

Whatsapp’ta güncelleme yapan kullanıcılar, artık karşılıklı olarak GIF gönderimi yapabilecekler. Android kullanıcıları için henüz yeni başlayan bu uygulama iOS işletim sistemi kullanıcıları için başlamadı. iOS kullanıcılarının GIF desteğini bu ayın sonundan itibaren kullanabilecekleri öğrenildi.

Whatsapp üzerinden verilen GIF desteği, dosyaların mp4’e çevrilmesi şeklinde işliyor. Bu yeni özelliği Whatsapp üzerinden kullanabilmeniz için yapmanız gereken öncelikle uygulamanın yeni Beta sürümünü yüklemek olacak. Güncellemenin ardından arkadaşlarınıza GIF gönderimine başlayabilirsiniz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı