WhatsApp İçin Beklenen O Özellikte Geldi

Hatırlıyorsanız geçmiş olduğumuz hafta sizlere çok özel bir haber paylaşmıştık. Kullanıcıların fazlası ile rahat bir şekilde sesli olarak mesaj yollayabilmesi amacıyla WhatsApp ses kayıt butonu içerisinde belli düzenlemelere gidecek idi.

WhatsApp İçin Beklenen O Özellikte Geldi
WhatsApp İçin Beklenen O Özellikte Geldi Mahmut Şahan
Bu içerik 632 kez okundu.

Hatırlıyorsanız geçmiş olduğumuz hafta sizlere çok özel bir haber paylaşmıştık. Kullanıcıların fazlası ile rahat bir şekilde sesli  olarak mesaj yollayabilmesi amacıyla WhatsApp ses kayıt butonu içerisinde belli düzenlemelere gidecek idi. Çok temiz  bir deneyim için yapılmış olan bu  özel değişikler ise en  sonunda iOS işletim sisteminin kullanıcıları için resmi bir şekilde sunuldu.

Normal olarak uygulama üstünden karşı tarafa sesli mesaj yollamayı istediğimiz, konuşma zamanımız boyunca mikrofon butonuna basılı bir şekilde tutmak zorundaydık. İşte bu  zor olan özelliğin yerine kayıt modunu kilitleyebilecek olan bir sistem getirilmiş oldu. Artık bundan sonra  kayıt butonuna basılı tuttuktan 
 hemen sonra, parmağımızı yukarı doğru kaydırıp hızlı bir şekilde kilit moduna geçebiliyoruz.


Kilit moduna geçiş yaptıktan hemen sonra ise konuşma penceresi üstünde özgür bir şekilde gezinebilir ve 
 de kaydı bitirmeyi beklemeden yalnızca gönder tuşuna basıp sesli mesajınızı karşı tarafa çok rahat ve basit bir şekilde iletebilirsiniz.

Bununla birlikte normal bir şekilde Push - to - talk olan bu  bölümün ismi ise Swipe - to - talk şeklinde yeniden değiştirildi. Yeni gelmiş olan bu ne zaman Android kısmında sunulacak olduğu ise şimdilik  hiç bir şekilde bilinmiyor.

whatsapp ios güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi