WhatsApp Snapchat Özelliğini Test Ediyor!

Popüler anlık mesajlaşma servisi olan WhatsApp Snapchat'in fotoğraf editleme özelliklerini getirmesinin ardından şimdide Snapchat'in önemli özelliğini getirmek için çabalıyor.

Anlık mesajlaşma uygulaması Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp şimdide hikaye özelliğini bünyesine dahil etmek için testlere başladı. Bilindiği gibi son zamanların popüler uygulaması Snapchat bir zamanlar Facebook tarafından satın alınmak istemişti. Snapchat Facebook’un bu teklifini reddetmesinin ardından Facebook ve Instagram’a Snapchat’in benzer özelliklerini getiren Facebook şimdide popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a o özellikleri getirmenin peşinde.

WhatsApp Status Geliyor!

Snapchat’in hikaye özelliği bilindiği gibi Facebook tarafından ilk olarak Instagram’a, bunun ardından Messenger’a ve şimdi de WhatsApp’a geliyor. WhatsApp’a gelecek olan bu özellik WhatsApp “Status” olarak anılacak ve kullanıcılar gönderdikleri fotoğraflara ifadeler, doodlelar ve özel yazılar ekleyebilecek. WhatsApp’ın bu özelliği tıpkı Instagram gibi 24 saat boyunca duracak ve bunun ardından otomatik olarak silinecek.

whatsapp-snapchat-ozelligini-test-ediyor

Facebook Snow’u Satın Alamamıştı!

Uzun uğraşlar sonusunda Snapchat’i sayın almak için çabalayan Facebook bilindiği gibi kendi platformlarını Snapchat’e benzetmek için çabalarken Asya’nın Snapchat uygulaması olan Snow’a da çok iyi bir teklif yapmış ancak bu teklif reddedilmişti.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı