Windows 10 İşletim Sistemi İçin Yeni Bir Sürüm Duyuruldu

Microsoft şirketi, çok güçlü olan PC'lere yönelik olarak özel bir Windows 10 Pro isimli sürümünü resmi bir şekilde ortaya çıkarttı.

Windows 10 İşletim Sistemi İçin Yeni Bir Sürüm Duyuruldu
Windows 10 İşletim Sistemi İçin Yeni Bir Sürüm Duyuruldu Mahmut Şahan
Bu içerik 498 kez okundu.

Microsoft şirketi, çok güçlü olan PC'lere yönelik olarak özel bir Windows 10 Pro  isimli sürümünü resmi bir şekilde ortaya çıkarttı.


Microsoft, workstation donanımına sahip güçlü PC'lere yönelik Windows 10 Pro for Workstations'ı duyurdu.

Daha önce sızan işletim sistemi, beklenen büyük güncelleme Fall Creators Update ile beraber piyasada olacak ve Intel Xeon veya AMD Opteron işlemcilerle çalışacak. Şu anki iki işlemci kısıtlamasına karşın Windows 10 Pro for WorkStation, dörde kadar işlemciyi destekleyecek.

İşletim sistemi aynı zamanda çok büyük hacimli verileri yönetmeye izin veren, veri bozulmasına karşı hata toleransı sunan ReFS dosya sistemine geçiş yapıyor. Kulağa hoş gelen diğer geliştirmeler arasında kalıcı bellek desteği var: NVDIMM-N modülleri, talepkar uygulamalar için çok yüksek hızda okuma ve yazma sunacak. SMB Direct adlı yeni özellik ise ağ üzerinde çok daha hızlı dosya paylaşmaya izin verecek ve işlemciye daha az yüklenecek.

Microsoft, bir blog gönderisinde yeni işletim sisteminin "sunucu seviyesinde PC donanımını desteklediğini ve yoğun iş yükü hesabını karşılamak üzere geliştirildiğini" söyledi. Windows 10 Pro for Workstations'ın fiyatı ise henüz açıklanmadı.

microsoft windows windows 10 pro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi