Windows 10’a ücretsiz geçiş yapılabilecek mi?

29 Temmuz'dan itibaren ücretsiz geçiş süresinin bittiği duyurulan Windows 10'a hala para vermeden geçmenin bazı yolları var.

Bir yıl boyunca ücretsiz sunulan Windows 10 29 Temmuz gününden itibaren ücretsiz geçişleri sonlandırmış ve ücretli geçişleri belli bir ücret karşılığında sunma kararı almıştı. Ancak geçtiğimiz bir kaç gün önce bir paylaşımda Windows 10’a geçmek için hala bir iki gizli yöntemin olduğunu öğrendik. Şimdi ise bunlara bir yenisi daha eklendi.

ZDNet‘in paylaşmış haberine göre, sitenin editörü dahil, Windows 7 ve 8.x’in ürün anahtarını kullanarak Windows 10‘a ücretsiz geçiş yapılabiliyor.  (ZDNet editörü Ed Bott, Windows 10’a geçiş yapmak için Windows 7 Ultimate’in ürün anahtarını girmeyi denemiş ve başarılı olmuş).

Bu yaşanan olaylara rağmen Microsoft’un bir basın sözcüsü bir açıklama yaptı. Windows 10′ ücretsiz yükseltme tekliflerinin sone ermiş olduğu ve bu sürümü kullanmak için W10 ürün anahtarı gerekiyor dedi. ZDNet editörü ise Microsoft sözcüsüne ulaşarak kendisinin bu yöntemle W7 ve 8.x anahtarını kullanarak Windows 10’a geçiş yaptığı söylemiş. Ancak bir yanıt alamamış.

Sonuç olarak hala W10’a geçmemiş kullanıcılar var ise ellerini acele tutup hemen W7 ve W8.x ürün anahtarlarınız ile Windows 10’a ücretsiz geçiş yapabilirsiniz. Mutlaka geçiş yapmanızı tavsiye ediyoruz. Windows 10 ciddi anlamda yüksek bir ürün anahtarı fiyatı bulunduruyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı